03.12.2012 | Czytano: 1565

Polak na podium

Dwa razy w tym sezonie Polscy łyżwiarze szybcy stawiali na podium Pucharu Świata. W Heerenveen drugi był Artur Waś, a w miniony weekend na najniższym stopniu podium stanął Zbigniew Bródka, po biegu na dystansie 1500 metrów. Drugie w tym roku zawody Pucharu Świata rozgrywane były w jednej z najnowocześniejszych hal globu, w Astanie.

W tym samym biegu zamknął pierwszą dziesiątkę Jan Szymański, a otworzył drugą Konrad Niedźwiedzki, panczeniści Porońca Poronin. W klasyfikacji generalnej PŚ na tym dystansie Bródka jest trzeci, dwie pozycje niżej plasuje się Niedźwiedzki, a Szymański zajmuje 13 pozycję.

Ten ostatni w grupie B na 10 km zajął piąte miejsce, a zakopiańczyk Sebastian Druszkiewicz „wykręcił” 23 czas. W wyścigu drużynowym reprezentacja Polski w składzie: Niedźwiedzki, Bródka, Szymański uplasowała się na piątej pozycji. W „generalce” plasuje się pozycję niżej.

W Astanie startowały również panie. W wyścigu na 1500 metrów najszybsza z Polek Natalia Czerwonka miała 12 czas. Dwie pozycje niżej sklasyfikowano Luizę Złotkowską, a na 20 miejscu bieg ukończyła Katarzyna Bachleda Curuś (obie Poroniec Poronin). W klasyfikacji Pucharu Świata Czerwonka zajmuje 18 miejsce, Bachleda Curuś – 19, a Złotkowska – 22. Dystans 5 km najszybciej z Polek pokonała Bachleda, była 12. W grupie B na 11 pozycji wyścig ukończyła Złotkowska. W klasyfikacji łącznej PŚ Bachleda plasuje się na 13 miejsce, Czerwona - 20, a Złotkowska - 33.

W wyścigu drużynowym Polki – Katarzyna Woźniak, Czerwonka, Złotkowska – zajęły czwarte miejsce. Po zsumowaniu startów zajmują piątą pozycję w PŚ.