26.04.2009 | Czytano: 1467

Pierwszy krok

Rozpoczął się play off w unihokeju mężczyzn. Mistrzowie Polski przełożyli spotkanie z Absolwentem Siedlec na 1 maja, ale grali Górale z Pionierem Tychy. Wicemistrzowie Polski zrobili pierwszy krok, pokonując unihokeistów z „piwnego miasta” w jego siedzibie.

Jak grają Górale, to pada sporo bramek. Tym razem padło ich siedemnaście, ale trzy więcej zdobyli nowotarżanie. Tyskiej bramki przez dwie tercje strzegł Czech Dejnega, którego w ostatniej tercji zmienił Wójcikowski i spisywał się znacznie lepiej niż jego poprzednik.

Górale już w 2 minucie objęli prowadzenie po strzale Sądera, ale potem trzy razy Pawlika pokonywali gospodarze. - Od samego początku widać było naszą przewagę. Niestety po objęciu prowadzenia wkradło się rozkojarzenie w nasze szeregi i przeciwnik to wykorzystał. Na szczęście szybko się przebudziliśmy i pierwszą tercję wygraliśmy 4:3 – mówi grający trener, Dominik Siaśkiewicz. - Pozostała część meczu była pod naszą kontrolą i tylko dzięki słabszej dyspozycji Pawlika w bramce, tyszanie łapali z nami dwu-trzybramkowy kontakt. W naszym składzie zabrakło kilku zawodników. Furczoń, Lipkowski i Chrobak przebywają na kadrze, Rusnaka i Cholewę zatrzymały sprawy osobiste. Cieszy więc, że mimo kłopotów kadrowych, potrafiliśmy bez większych problemów wywieść zwycięstwo z trudnego terenu przeciwnika.

Pionier Tychy – X3M Górale Nowy Targ 7:10 (3:4, 1:4, 3:2)
Bramki dla Górali: Siaskiewicz 3, Świstak 2, Sąder, Mirek, Podraza, Kostela, Stermach.
Stan rywalizacji play off: 0:1.
Górale: Pawlik - Bełtowski, Bisaga, Rotkiewicz, Guzik, Kostela, Mirek, Podraza, Sąder, Staśkiewicz, Starmach, Świstak, Barszczewski, Bukański, Żuk. Trener Dominik Siaśkiewicz.