09.05.2012 | Czytano: 1014

Wściekłość Łukaszenki(+skróty z meczów)

Rosja zrewanżowała się Niemcom za porażkę z bratysławskiego czempionatu. Bramkarz „sbornej” Semion Warłamow w trzecim meczu zaliczył pierwszy shutout, broniąc 30 strzałów niemieckich graczy.

Rosjanie długo nie mogli sforsować obrony rywala. Dopiero 9 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji Żerdiew zmienił kierunek lotu krążka i bramkarz niemieckiej drużyny skapitulował. Niemcy grali wytrwale, twardo i wynik meczu był otwarty do 50 minuty. W 51. min Tereszczenko zakończył kapitalną kombinacyjną akcję, gdy jego zespół grał w przewadze i definitywnie rozstrzygnął losy potyczki.

Rosja – Niemcy 2:0

Na tafli w Helsinkach potykały się dwa zespoły, które nie doznały porażki. Szwajcarzy okazali się bardzo trudnym i nieprzyjemnym przeciwnikiem współgospodarzy mistrzostw. Finowie bardzo długo męczyli się z zaciekle atakującym rywalem. Aż do 50 minuty wynik był na styku (3:2). Gospodarze wykorzystali przewagę i w odstępie 2 minut Valtteriho Filppulu definitywnie rozstrzygnął spotkanie. Tym samym Finowie po dwóch nikłych zwycięstwach ( po 1:0) wygrali w wyraźnych rozmiarach i objęli przodownictwo w grupie H.

Finlandia – Szwajcaria 5:2

Mający wielkomocarstwowe ambicje Białorusini po 28 minutach gry przegrywali 0:2 z Kazachtanem. Wielki miłośnik hokeja prezydent kraju Aleksander Łukaszenka musiał być potwornie zły. Po dwóch przegranych, to miał być mecz kluczowy dla jego „kamandy”. Nie po to przecież zmieniał trenera. Zatrudnił fińskiego szkoleniowca, Kari Heikkila, który od kilku lat ma wysokie notowania w KHL, by teraz zostać upokorzonym przez Kazachstan i całkowicie zamknąć sobie drogę do czwórki. Na szczęście dla Białorusinów Kazachowie się pogubili, zrobili trzy błędy, w tym dwa w odstępie 66 sekund i prezydent mógł odetchnąć z ulgą.

Białoruś – Kazachstan 3:2

Łotwa - Włochy 5:0

W ostatnim meczu wtorkowych potyczek na czempionacie globu w hokeju na lodzie Łotysze bez problemów pokonali Włochów 5:0.