08.05.2012 | Czytano: 983

Urwali się ze stryczka (+ wideo)

Konia z rzędem temu, kto przypuszczał, iż Czechom do zwycięstwa nad Norwegią nie wystarczy nawet dogrywka, tylko rzut karny wykonany przez Aleša Homskky’ego, z Edmonton Oliers. Homsky jako jedyny trafił krążkiem do bramki w serii rzutów karnych i nasi południowi sąsiedzi odetchnęli z ulgą, podczas 76. mistrzostw świata w hokeju rozgrywanych na taflach Helsinek i Sztokholmu.

Bardzo ciekawa była konfrontacja Stanów Zjednoczonych ze Słowacją. Niesamowite tempo, mało przerw w grze. Słowacy wreszcie odżyli. Zaskoczyli hokeistów zza Oceanu w pierwszej tercji, wygranej 3:1, a potem świetnie bronili się i czyhali na kontry. Wielki dzień miał bramkarz słowacki Laco. Bronił z wyczuciem, ale też z ogromnym szczęściem – trzy razy w sukurs przyszła mu poprzeczka, a dwa razy słupek.

Zapraszamy do obejrzenia skrótów z poniedziałkowych spotkań. Hokejowe mistrzostwa świata można oglądać na STV 1, STV 2, ČTV4 , Rossija 2, rosyjski kanał Sport 1.

Francja – Kanada 2:7

Czechy – Norwegia 4:3 K

USA – Słowacja 2:4

Dania – Szwecja 4:6