30.03.2012 | Czytano: 1005

3:0 gwarancją zwycięstwa?

Rozpoczął się finały konferencji o Puchar Gagarina. Prezentujemy skróty z tych spotkań oraz hit-paradę półfinałów – bramkarskie parady, najładniejsze akcje i gole oraz najefektowniejsze zagrania ciałem.

W St. Petersburgu doszło do niecodziennej sytuacji. Gospodarze po 40 minutach prowadzili 3:0 i zjechali z lodu pokonani w dogrywce. Czy to pierwszy taki przypadek w KHL? Otóż nie. Do meczu w St. Petersburgu odnotowana cztery takie przypadki, w tym trzy w Pucharze Gagarina.

* 19 marca 2002 roku w ćwierćfinale play off Siewierstal w 37 minucie prowadził z Omskiem 3:0, ale potem gole zdobywali już gracze Awangarda. Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie gry. Awangard awansował do półfinału.

* 3 kwietnia 2009 w finale Ak Bars grał w Lokomotiwem Jaroslaw. Już w 14 minucie goście zdobyli trzecią bramkę, ale Kazań wyrównał w 59 minucie, grając bez bramkarza. W pierwszej minucie dogrywki Andriej Pierwyszin zdobył zwycięskiego gola dla gospodarzy.

* 10 marca 2010 pierwsza runda play off. Mecz Dynamo Moskwa – Spartak Moskwa. W połowie meczu było 3:0, ale dynamowcy nie dowieźli zwycięstwa do końcowej syreny. Dali się trzy razy trafić, a w dogrywce Kirill Kniaziew zapewnił Spartakowi zwycięstwo.

* Dzień później w meczu Ak Bars – Barys było 0:3 w 30 minucie i 6 sekundzie. Niko Kapanem dał Kazaniowi zwycięstwo w 105 minucie.

* Trzy razy w historii play off gospodarzy przegrali pwowarzdac 3:0, spod topora uciekł tylko Ak Bars. Wszystkie spotkanie kończyły się dogrywką. We wszystkich czterech przypadkach, zespól, który uratował mecz, wygrał serię.

* W tegorocznej grze wzięło udział 13 graczy, którzy przeżyli gorycz zwycięstwa ( 5) lub porażki (8) w takich okolicznościach.

SKA St. Petersburg – Dynamo Moskwa 4:5 D (1:0, 2:0, 1:4, 0:1) w serii 0:1

Traktor Czelabińsk – Awangard Omsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) w serii 1:0.