11.03.2012 | Czytano: 993

Znamy półfinalistów konferencji (+ wideo)

Pierwszy etap play off w KHL o Puchar Gagarina dobiegł końca. Ostatnie dwie zagadki zostały wyjaśnione. Do grona sześciu półfinalistów dołączyło Torpedo Niżny Nowogród i Metallurg Magnitogorsk.

Oba spotkania nowo upieczonych półfinalistów dostarczyły mnóstwo, a zwycięzcy zostali wyłonieni bladź w ostatnich sekundach meczu jak w Niżnym Nowogrodzie, bądź w dogrywce, jak w Magnitogorsku. „Magnitka” sukces zapewniła sobie w 62 minucie. „Złotego gola” zdobył Markow.

Torpedo po heroicznym boju wyeliminowało Dinamo Ryga. Gospodarze w 6 minucie objęli prowadzenie i ten rezultat utrzymywał się do 60 minuty. 24 sekundy przed końcem Warnakow zdobył gola, gdy ryżanie grali bez bramkarza w sześciu przeciwko czwórce rywala.

W półfinałach konferencji zmierzą się:
Konferencja zachodnia:
SKA St. Petersburg (1) – Atlant Mytiszczi Maskowskaja oblast (4),
Torpedo Niżny Nowogród (2) – Dinamo Moskwa (3).

Konferencja wschodnia:
Traktor Czelabińsk (1) - Ak Bars Kazań (4),
Awangard Omsk (2) - Metallurg Magnitogorsk (3).

Torpedo Niżny Nowogród – Dinamo Ryga 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) [ stan rywalizacji 4:3].

Metallurg Magnitogorsk – Borys Astana 2:1 D (1:0, 0:1, 0:0; 1:0) [ stan rywalizacji 4:3].