07.03.2012 | Czytano: 925

Gracze NHL w Soczi!!

Zdobywca Pucharu Kontynentalnego ( zwycięzca sezonu zasadniczego) potrzebował pięciu spotkań, by znaleźć się w następnej rundzie play off. W środę wymęczył zwycięstwo 1:0. Bramkę zdobył na 9 minut przed końcem trzeciej tercji w przewadze.

Jugra sama skomplikowała sobie sytuację, bo po stracie gola, zamiast odrabiać straty, zmuszona była przez 5 minut bronić się w czwórkę przeciwko piątce rywali. Mimo to miała okazje do wyrównania. Raz Garnettowi w sukurs przyszedł słupek. 60 sekund przed końcem, Antipow, strzelec jedynego gola, powędrował na ławkę kar. Goście wycofali bramkarza, ale nie wykorzystali przewagi dwóch zawodników.

Ostatniego kroku nie zrobił Kazań. Nie wykorzystał atutu swojego lodowiska. Uległ Saławatowi po straszliwym. Było w tym meczu wszystko, co prawdziwy entuzjasta hokeja lubi - niesamowite tempo, mnóstwo strzałów i interwencji bramkarz, twarda męska gra, po której kości i bandy trzeszczały. Co chwilę któryś z hokeistów potrzebował pomocy lekarskiej, polała się krew. Zwycięskiego gola, w 50 minucie, w przewadze, zdobył Zinowljew.

Przed wyrzuceniem za burtę uratowała się również „Magnitka”. Po dogrywce pokonała Astanę, a zwycięskiego gola w 62 minucie zdobył Suszinkij.

Sowieckij Sport podał informację, iż hokeiści z NHL wystąpią podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. To nie było takie pewne. Kanadyjczycy powołali sztab, który będzie odpowiedzialny za przygotowania olimpijskie.

Zapraszamy do obejrzenia skrótów środkowych spotkań.

Konferencja wschodnia
Traktor Czelabiński (1) – Jugra Chanty Mansyjsk (8) 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) [ seria 4:1].

Metallurg Magnitogorsk (3) – Barys Astana (6) 4:3 ( 0:0, 2:1, 1:2, 1:0) D [ seria 2:3]

Ak Bars Kazań (4) – Saławat Jułajew Ufa (5) 1:2 (1:1, 0:0,0:1) [ seria 3:2 ]