06.03.2012 | Czytano: 951

Fontanna na lodzie

Prezentujemy skróty z wtorkowych spotkań play off. Mistrz konferencji zachodniej ograł w serii z CSKA i awansował do dalszej rundy.

Trener CSKA, Wiaczesław Bucajew po odpadnięciu z play off stwierdził, iż jest zadowolony z postawy swojego zespołu. - Nie mieliśmy wystarczająco dużo doświadczenia w takich meczach. Zabrakło też umiejętności. Pozytyw, to ogranie ośmiu młodych ludzi, którzy poznali smak tej fazy rozgrywek.

Trener Atlanta, Janne Carlsson powiedział po zwycięstwie nad Sewerestalem. – Jestem dumny z drużyny. Pokazała swoją silę fizyczną i psychiczną. To było niewiarygodne, potrafiliśmy przetrzymać 5- minutowy okres w osłabieniu. W serii do dwóch zwycięstw wynik jest 1:0 na naszą korzyść – żartował.

Po porażce w pierwszej rundzie play off mińskiego Dinamo z odpowiednikiem z Moskwy, trener białoruskiej drużyny, Marek Sykora zapowiedział zakończenie trenerskiej kariery.

- Nie udało się przejść pierwszej rundy i całą odpowiedzialność biorę na siebie – powiedział. – O naszym dobrym występie w sezonie zasadniczym wszyscy już zapomnieli. Dzisiaj był mój ostatni mecz. 0:4 w serii trudno przełknąć. Pracować jako trener nie będę już nigdy – zapowiedział 63- letni szkoleniowiec.

Poniedziałkowy mecz AK Brays Kazań – Saławat Ufa trwał trzy godziny. Nie, nie było dogrywki. Spotkanie zostało trzykrotnie przerwane. Za pierwszym razem po rozbiciu pleksy, a dwa kolejne razy po wytrysku płynu czyszczącego taflę. Wyrwa powstała w miejscu umocowania bramki. Ciśnienie było spore, tryskający płyn utworzył fontanę, a potem pod bramką gości powstało jezioro.

Konferencja zachodnia
SKA St. Petersburg (1) - CSKA Moskwa (8) 5:0 (3:0,1:0, 1:0) [ w serii 4:1].

Torpedo Niżny Nowogród (2) - Dinamo Ryga (7) 4:3 (3:2, 1:0, 0:1) [ w serii 3:2]

Atlant Mytiszczi Maskowskaja oblast (4) - Sewerstal Czerepowiec (5) 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) [ w serii 3:2]