04.01.2009 | Czytano: 1523

Wójciak i NIedzźwiedzki z tytułem

Na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano mistrzostwa Polski wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Rywalizowało 13 zawodniczek i 38 zawodników z 12 klubów. Wśród startujących nie było mistrzyni kraju z ub. roku Karoliny Ksyt (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Mistrzowskiego tytułu w rywalizacji mężczyzn bronił Maciej Ustynowicz (RKS Marymont Warszawa), który tym razem zajął czwarte miejsce.
Dla sympatyków tego sportu z Podhala mamy miłe wieści. Katarzyna Wójcicka (Poroniec Poronin) i Konrad Niedźwiedzki (AZS Zakopane) okazali się najlepsi, wzbogacając swoją medalową kolekcję. Wójcicka w tym sezonie jest nie do pokonania. Zdobyła wszystkie tytuły mistrza kraju na dystansach, a teraz dorzuciła złoty krążek w wieloboju sprinterskim. Poroninianka na dystansie 500 m. była pierwsza ( czas: 41:74) i czwarta (42.42), w wyścigu na 1000 m. – druga ( 1:23.73) i pierwsza (1:22.25). W sumie dało jej to 167.150 wielobojowych punktów.

Srebrny krążek zawisł na szyi Luizy Złotkowskiej z zakopiańskiego AZS. Wywalczyła 168.555 punktów. Zakopianka w pierwszym wyścigu na 500 m. zajęła czwartą pozycję, z rezultatem 42.64, ale w drugim starcie „wykręciła” najlepszy czas 42.31. Na dystansie dwa razy dłuższym w pierwszym biegu osiągnęła najlepszy rezultat dnia – 1:23.14. W drugim, uznała wyższość tylko starszej koleżanki z Porońca.

Na starcie stanęły jeszcze dwie Podhalanki. Hanna Cudzich (AZS) wielobój ukończyła na szóstej pozycji z dorobkiem 178.640 pkt. Trzy pozycje niżej sklasyfikowano Angelikę Fudalej (SN PTT ), która ukończyła zawody mając na koncie 182.270 pkt.

W wieloboju mężczyzn złoty medal wywalczył Konrad Niedźwiedzki (AZS), który dwukrotnie był najszybszy na dystansie 1 km, osiągając czasy – 1:15.55 i 1:15.40. W pierwszym starcie na 500 m. był pierwszy, z rezultatem 37.51 sek. W drugim wyścigu na tym dystansie „wykręcił” trzeci czas 37.82 sek. W wieloboju zdobył 150.805 pkt.

Kolejni zawodnicy z naszego regionu zajęli miejsca na końcu pierwszej dziesiątki i na początku drugiej. Tomasz Budz (AZS) wynikiem 156.520 pkt. zajął 9. miejsce. Pozycję niżej sklasyfikowano jego kolegę klubowego Mateusza Stasiowskiego – 157.785 pkt, a tuż za nim znalazł się kolejny „akademik” Sebastian Druszkiewicz – 158.470 pkt. Na 12. pozycji zawody ukończył panczenista SN PTT – Tomasz Pandyra (159.030 pkt.).