04.03.2012 | Czytano: 1138

Pierwszy półfinalista

W niedzielę odbyło się osiem spotkań ćwierćfinałowych o Puchar Gagarina w KHL. Pierwszym zespołem, który awansował do półfinału konferencji jest moskiewskie Dinamo. Odpowiednik z Białorusi w drugim meczu u siebie nie sprostał drużynie ze stolicy Rosji.

Sewerstal Czerepowiec wyrównał stan rywalizacji z Atlant Mytiszczi, a AK Bars Kazań objął prowadzenie w serii z Saławatem 2:1. Trener Miloš Řiha przyznał, iż kolejny raz CSKA zawiesiło jego podopiecznym wysoko poprzeczkę i podobnie jak dzień wcześniej zawodnicy nie oszczędzili mu nerwów. - W końcu osiągnęliśmy pożądany efekt. Cieszę się, że Jeżow zagrał na swoim poziomie – powiedział.

Jugra prowadził z mistrzem sezonu zasadniczego, Traktorem po 40 minutach 6:2 i mimo to gospodarze zjechali z lodu pokonani. W ostatnich 20 minutach hokeiści z Czelabińska zadali rywalowi pięć ciosów.

Konferencja zachodnia
CSKA Moskwa (8) - SKA St. Petersburg (1) 1:2 D (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) [ w serii 1:3].

Dinamo Ryga (7) - Torpedo Niżny Nowogród (2) 1:4 (0:2, 1:2, 0:0) [ seria 2:2].

Dinamo Mińsk (6) - Dinamo Moskwa (3) 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) [ seria 0:4].

Sewerstal Czerepowiec (5) - Atlant Mytiszczi Maskowskaja oblast (4) 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) [ seria 2:2].

Konferencja wschodnia
Jugra Chanty Mansyjsk (8) - Traktor Czelabiński (1) 6:7 (4:2, 2:0, 0:5) [ seria 1:2].

Amur Chabarowsk (7) - Awangard Omsk (2) 2:4 (0:0, 2:2, 0:2) [ seria 0:3].

Barys Astana (6) - Metallurg Magnitogorsk (3) 3:2 (1:1, 1:0, 1:1) [ seria 2:1]

Saławat Jułajew Ufa (5) - Ak Bars Kazań (4) 3:4 D (0:0, 1:1, 2:2, 0:1) [ seria 1:2 ]

Statystyczne ciekawostki
Najbardziej doświadczeni zawodnicy w składach rywalizujących par ( liczba meczów w play off):
CSKA Moskwa - SKA St. Petersburg: Aleksander Guskow ( 124) – Kirill Kolcow (119).
Dinamo Ryga - Torpedo Niżny Nowogród: Aleksander Niżiwy (59) – Jewgienij Warłamow (129).
Dinamo Mińsk - Dinamo Moskwa: Zbynek Irgl (69) – Ilja Gorochow (104).
Sewerstal Czerepowiec - Atlant Mytiszczi Maskowskaja oblast: Aleksander Stiepanow (131) – Konstantin Rudenko (90).
Jugra Chanty Mansyjsk - Traktor Czelabiński: Jewgienij Fiodorow (76) – Dimitrij Rjabykin (127).
Amur Chabarowsk - Awangard Omsk: Andriej Muchaczew (48) – Aleksiej Kałużny (139).
Barys Astana - Metallurg Magnitogorsk: Witalij Jeremiejew (70) - Maxim Suszinski i Aleksiej Kaigorodow ( po 108).
Saławat Jułajew Ufa - Ak Bars Kazań: Witalij Proszkin (147) - Aleksiej Tereszczenko (116).