03.03.2012 | Czytano: 967

Zwycięski gol w 94 minucie

O Puchar Gagarina gra się codziennie. Dzisiaj rozegrano trzecie spotkania w konferencji zachodniej. W trzech przypadkach zwyciężali gospodarze. Tylko w meczu dwóch Dinamo, moskiewskiego i mińskiego, lepsze okazało się to ze stolicy Rosji. Moskwiczanie z teamem Aleksandra Łukaszenki prowadzą już 3:0.

Niespodziewanej porażki doznał triumfator konferencji sezonu zasadniczego SKA St. Petersburg, który z CSKA prowadził już 2:0, lecz po dogrywce zjechał z lodu pokonany.

Trener SKA, Miloš Řiha na konferencji prasowej powiedział, że przyczyną porażki było nieodpowiednie podejście jego graczy do wykonywanego zawodu.

- Dzisiaj nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo – powiedział. - Podarowaliśmy zwycięstwo moskwiczanom. Przy takim nastawieniu do pracy, nigdy nie wygra się meczu.

Napastnik SKA, Władimir Tarasenko w 14 minucie zdobył gola na 2:0 i jak zauważył korespondent Sowieckiego Sportu był to trzeci jego gol. W każdym meczu trafiał do siatki, a ponadto zaliczył jedną asystę.

Pojedynek w Rydze zakończył się dopiero w drugiej dogrywce. Wygrali gospodarze, a „złotego gola” zdobył w 93 minucie i 3 sekundzie Janis Sprukts. Nie jest to rekord Pucharu Gagarina, jeśli chodzi o najpóźniej zdobytą zwycięską bramkę. Ten należy do Andrieja Pierwuchina, który w meczu Metallurg Magnitogorsk- Awangard Omsk ( 15 marca 2011 roku) w 110 minucie zdobył zwycięskiego gola dla Omska. Wynik meczu 2:3 (1:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1).

Konferencja zachodnia
CSKA Moskwa (8) - SKA St. Petersburg (1) 3:2 D (1:2, 1:0, 0:0, 1:0) [ w serii 1:2].

Dinamo Ryga (7) - Torpedo Niżny Nowogród (2) 4:3 D (1:2, 2:1, 0:0, 0:0,1:0) [ seria 2:1].

Dinamo Mińsk (6) - Dinamo Moskwa (3) 2:4 (0:3, 1:1, 1:0) [ seria 0:3].

Sewerstal Czerepowiec (5) - Atlant Mytiszczi Maskowskaja oblast (4) 2:1 D (1:1, 0:0, 0:0, 1:0) [ seria 1:2].