14.02.2012 | Czytano: 1816

Włodarczyk multimedalistką

Urszula Włodarczyk została multimedalistką XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. Panczenistka SNPTT Zakopane triumfowała we wszystkich konkurencjach indywidualnych, a także w biegu drużynowym. Łącznie wywalczyła sześć złotych medali na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim. Nic dziwnego, iż dostała powołanie na mistrzostwa świata juniorów, które rozegrane zostaną 2-4 marca w japońskim Obihiro.

- Ula jest moją podopieczną w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem – mówi trener kadry, Marek Pandyra. – Zrobiła ogromny postęp, poprawiła rekordy życiowe. 1:22 na 1000 metrów, to świetny rezultat. Włodarczyk w Tomaszowie Mazowieckim startowała w kategorii juniorek młodszych i jeszcze przez dwa lata będzie mogła ścigać się z juniorkami.

Włodarczyk wygrała biegu na 500, 1000, 1500, 3000 metrów oraz wielobój ( 183,773 pkt.) i bieg drużynowy na 6 okrążeń z klubowymi koleżankami – Katarzyną Stopką i Magdaleną Czyszczoń. Ta ostania wraca do domu z pięcioma medalami, czterema brązowymi wywalczonymi indywidualnie na dystansach 1000, 1500 i 3000 metrów o raz w wieloboju (194,566 pkt.).

Juniorzy młodsi i juniorki młodsze SNPTT wywalczyły łącznie 17 krążków – sześć z najszlachetniejszego kruszcu, trzy srebrne i osiem brązowych. Do dorobku dziewcząt dorzucili się chłopcy. Dawid Chyc z Danielem Tylką i Szymonem Królem zdobyli srebrne krążki w biegu drużynowym. Na szyi Tylki zawisły jeszcze cztery brązowe medale po wyścigach indywidualnych na 1500, 3000 i 5000 metrów oraz wieloboju (181,168 pkt.). Chyc wrócił do domu z dwoma medalami w kolorze srebrnym, wywalczonymi w sprincie i przedłużonym sprincie.

Z mistrzostw Polski juniorów, zakopiańczycy wracają z dziesięcioma medalami – pięcioma złotymi, dwoma srebrnymi i trzema w kolorze brązu.

Cztery złote krążki zawisły na szyi Angeliki Fudalej z AZS Zakopane. Wywalczyła je w wyścigach na 1000, 1500 i 3000 metrów oraz w wieloboju (187,134 pkt.). Na najkrótszym dystansie 500 metrów została wicemistrzynią kraju. Jej koleżanka klubowa Dominika Sierakowska skolekcjonowała trzy brązowe medale, po startach na 1000 i 3000 metrów oraz w wieloboju (195,490 pkt.).

Jeden złoty i jeden srebrny medal ma w dorobku Marta Tokarz, która w sprincie z Fudalej miały identyczny czas (44,96). Tokarz druga była w biegu na 1500 metrów i czwarta w wieloboju (201,497) pkt.).

- Sensacji nie było. Czołowe miejsca zajmowali faworyci – mówi nasz znakomity przed laty zawodnik, Jaromir Radke. - Rewelacyjnych wyników nie było, ale w ich uzyskiwaniu przeszkodziła mroźna pogoda. Niska temperatura zatyka oddech i powoduje szybkie sztywnienie mięśni. Cieszyła spora liczba startujących.

W klasyfikacji punktowej zwyciężyła ekipa Górnika Sanok, która zgromadziła 139 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się klub SNPTT Zakopane – 123, 99 pkt., a na piątym miejscu sklasyfikowano ekipę zakopiańskiego AZS-u – 75 pkt.