02.01.2009 | Czytano: 1601

W skromnej obsadzie

W Zakopanem, na nowo otwartym torze lodowym rozegrano sylwestrowe zawody w łyżwiarstwie szybkim. Obsada była więcej niż skromna. Można rzec, że zakopiańczycy kisili się we własnym sosie...

Okrasą zawodów był start na dystansie 500 m. reprezentanta Polski, wielokrotnego mistrza kraju Konrada Niedźwiedzkiego z AZS Zakopane. Jak przystało na mistrza, wygrał w cuglach, osiągając czas 37.38 sek. Drugi na mecie, jego kolega klubowy Tomasz Budz, był wolniejszy o 0.51 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pandyra z SN PTT, który na pokonanie 500 m. potrzebował 38.64 sek. Najgorsze dla sportowca miejsce, czwarte, przypadło Sebastianowi Druszkiewiczowi (AZS) – 39.25 sek.

Przedłużony sprint, czyli wyścig na 1000 m. zakończył się triumfem Marcina Kasprzyka z WTŁ Stegny, który przebiegł w czasie 1:19.38 sek. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Szczepaniak, również z WTŁ Stegny. Ten „wykręcił” czas 1:20.87 sek. Trzy kolejne miejsca przypadły panczenistom spod Tatr, reprezentującym SN PTTT. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Tylka - 1:45.34. Za nim uplasowali się: Szymon Król – 1:59.40 i Stanisław Stoch – 2:01.12.

Wyścig na 1500 m. zakończył się zwycięstwem Holendra Jan van Reegle – 2:21.76. Wyprzedził on Pawła Szala z SN PTT, który osiągnął czas 2:27.82. Na tym dystansie więcej zawodników nie rywalizowało.

Również dwóch zawodników wystartowało na dystansie 3000 m. Najszybciej dystans pokonał Witold Mazur (Górnik Sanok), w czasie 4:00.80, wyprzedzając Krzysztofa Kmiecika (AZS) – 4:31.23.

Kobiety rywalizowały na trzech dystansach – 500, 1000 i 1500 m. Na najkrótszym dystansie najlepszy czas osiągnęła Luiza Złotkowska (AZS) – 42.39. Druga na mecie była Natalia Czerwonka (Cuprum Lublin), w czasie 42.43, wyprzedziła zakopiankę Hannę Cudzich – 44.33. Dystans 1000 m. zdominowała Małgorzata Orasiuk – 1:35.41, która wyprzedziła Urszulę Włodarczyk – 1:36.34 i Martę Tokarz (obie SN PTT) – 1:40.39. Bieg na 1500 m zakończył się triumfem Angeliki Fudalej – 2:20.72, która była szybsza od Dominiki Osieckiej (obie SN PTT) – 2:32.59.