01.02.2012 | Czytano: 1591

Druszkiewicz tuż za podium

W Tomaszowie Mazowieckim rozegrano mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Jan Szymański z Marymontu Warszawa i Natalia Czerwonka zawodniczka Cuprum Lubin.

Z zawodników zakopiańskich klubów najwyżej został sklasyfikowany Sebastian Druszkiewicz z AZS Zakopane. Uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Szóstą lokatę wywalczył jego kolega klubowy Andrzej Gąsienica Laskowy a na 8 pozycji uplasował się Piotr Głowacki też z AZS. Nasz dotychczas najlepszy łyżwiarz szybki zakopiańczyk Konrad Niedźwiedzki nie wziął udziału w tych zawodach. Startuje w Holandii w zawodowej grupie łyżwiarzy szybkich.

Zakopiańskie panczenistki w tych mistrzostwach nie startowały tym niemniej całe podium zajęły wychowanki zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska była zawodniczka AZS a teraz Orła Elbląg i Katarzyna Woźniak.

Zaplecze naszych mistrzów - juniorzy uczestniczyli w juniorskim Pucharze Świata we włoskim Collalbo. Świetnie w tych zawodach zaprezentowała się Urszula Włodarczyk zawodniczka SN PTT 1907 Zakopane. Na swoim koronnym dystansie 1500 metrów zajęła 5 miejsce ustanawiając przy okazji kolejny rekord życiowy 2.08,38. Także na innych dystansach: Włodarczyk ustanowiła najlepsze swoje wyniki 1000 m - 1.23,25 zajmując 10 miejsce, oraz na 500 metrów 42,55 który to rezultat dał jej jednak dopiero 20 lokatę. Równie dzielnie w Collalbo spisała się inna reprezentantka SN PTT 1907 Zakopane Marta Tokarz. W biegach na 1500 m i 1000 Tokarz była 15 z rekordem życiowym 1.25,15. Warto zaznaczyć, że tor w Collalbo jest torem odkrytym a najlepsze rezultaty ustanawia się jednak w halach lodowych.

Nasi rodowici podhalańscy juniorzy nie są tak mocni jak ich koleżanki i w zawodach uczestniczą łyżwiarze szybcy z innych polskich klubów, chociaż aktualnie szkoleni w zakopiańskiej SMS przez trenera Marka Pandyrę. Z trójki zawodników Adrian Wielgat, Piotr Michalski i Kamil Zięba najlepiej spisał się ten pierwszy w biegu na 1500 metrów, w którym wywalczył 10 miejsce.