18.11.2011 | Czytano: 1114

„Lwy” bez zębów

Po przerwie ruszyła KHL. Popradzkie „Lwy” wyruszyły w głąb Rosji, która nie była dla nich przyjazna. Rozegrały dwa spotkania, zdobywając jeden punkt. Nadal okupują przedostanie miejsce w konferencji zachodniej.

Podopieczni trenera Radima Rulika prowadzili 1:0 i 2:1 w Jekaterinburgu, lecz gospodarze potrafili odwrócić losy spotkania i objąć prowadzenie 4:2. W połowie trzeciej tercji, w odstępie 50 sekund, goście doprowadzili do wyrównania, po bramkach Huny i Kristka. W 4 minucie dogrywki na ławkę kar powędrował Netik i Łoginow zdobył rozstrzygającego gola.

Pojedynek z liderem wschodniej konferencji Traktorem Czelabińsk można było obejrzeć za pośrednictwem „hahasport”. Faworytem byli gospodarze, tym bardziej, iż „Lwy” mają kłopoty z obrońcami. Ta formacja liczyła tylko pięciu ludzi. Mimo to, popradczanie dość długo dotrzymywali kroku liderowi. Przekonali się też, co to znaczy dobry bramkarz. Garnett był dla nich zaporą trudną do sforsowania. Bronił strzały z daleka, wychodził obronną ręką z pojedynków sam na sam, szczególnie w drugiej tercji, kiedy „Lwy” były bardzo aktywne, groźnie kontratakując.

Po 40 minutach był remis. Na gol Traktora odpowiedział Netik, a na początku drugiej tercji przewagę wykorzystał Giroux. Szybko rozegrany „zamek”, zagranie na drugi słupek, gdzie Giroux uderzył z pierwszego. Duba nie zdołał się przemieścić na drugi słupek, bo przeszkodził mu w tym jeden z rywali. Gospodarze „złamali” tym golem przybyszów ze Słowacji. Byli aktywniejsi, szybkiej jeździli i kombinowali. Niemniej w 50 minucie nadziali się na kontrę. Kto wie jak potoczyłyby się losy pojedynku, gdyby Bartečko zdołał wyrównać w sytuacji sam na sam. Nie dasz, dostaniesz. Za moment gospodarze cieszyli się z trzeciej zdobyczy. 3 minuty i 22 sekund przed końcem goście wycofali bramkarza, ale przy wprowadzaniu krążka do tercji spalili i Duba musiał wrócić między słupki. Jeszcze dwukrotnie udawał się na ławkę rezerwowych, lecz „Lwom” nie udało się skorygować rezultatu.

Awtomobilist Jekaterinburg – HC Lev Poprad 5:4 (1:2, 2:0, 1:2; 1:0)
4:4 Kristek (Chabada) 51:43,
5:4 Łoginow (Selujanow, Abdullin) 64:12 w przewadze.

Sędziowali: Hasziliow (Perm) i Bondar (Magnitogorsk) oraz Baturin i Spirin ( Tjumien).
Kary: 8-20 min.
Widzów 3600.

Awtomobilist: Łobanow; Osipow - Sokołow, Łoginow - Selujanow, Stiepanow - Kostjuczenok, Polinin; Subbotin - Buszujew – Krutow, Abdullin - Małychin – Sawczenko, Maljuszkin - A. Strelcow - W. Strelcow, Cyganow - Szepelenko - Kazionow.
HC LEV: Duba; Hunkes - Klouczek, Sigalet - Mihalik, Lewis – Mezei; Bartečko - Nedorost – Nagy, Špirko - Mikuš – Huna, Chabada - Netik - Kristek, Balan - Lundberg - Sekač.

Traktor Czelabińsk – HC Lev Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
1:0 Jakucenja (Kontiola) 5:00,
1:1 Netik (Sekač) 18:54,
2:1 Giroux (Kontiola) 41:45 w przewadze,
3:1 Jakucenja (Razin) 53:31).

Sędziowali: Kadurow i Kisieliew oraz Gordienko i Sisjuew (wszyscy Ufa).