30.10.2011 | Czytano: 1057

Koszmar kar

- To myśmy przegrali, a nie Unia wygrała. Przegrana 7:3 jest przykra, bo przez dwie tercje byliśmy lepszym zespołem. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Były też słupki. Nie zasłużyliśmy na tak wysoką przegraną. Kary nas zniszczyły. Szkoda, że sędzia gwizdał tylko w jedną stronę – mówi trener Podhala, Jacek Szopiński.

Rozpoczęło się zgodnie z planem. Gospodarze objęli prowadzenie, ale już pierwsze minuty meczu wskazywały, iż górale tanio skóry nie sprzedadzą. Waleczności nigdy nie można było odmówić góralom. Waleczność, nieustępliwość, ogromne serce do gry i pazerność – to sprawiało ogromne kłopoty gospodarzom. Kibice przecierali oczy, bo w końcu naszpikowany gwiazdami team z Oświęcimia, z budżetem trzykrotnie większym niż ma Podhale, z aspiracjami na tytuł, motał się jak ryba w sieci. W dodatku oba zespoły dzieliło 14 punktów w tabeli. Tego na lodowisku wcale nie było widać. Często pod bramką Witka pachniało golem. Podhale dwukrotnie obejmowało prowadzenie 2:1 i 3:2, ale też szybko go traciło. Wyrównanie na 3:3 przyszło po 27 sekundach od trafienia Budaja.

Przełamanie górali nastąpiło w 53 minucie (Jakubik zmienił lot krążka po uderzeniu Cinalskiego). Już tradycyjnie kary zgubiły „Szarotki”. Wtedy Podhalanie grali w trójkę. Na ławce kar przebywał Neupauer i Cecuła. Neupauerowi zabrakło 5 sekund, by znaleźć się na lodzie. Cecuła przebywał tam już 7 sekund! Potem już poszło gospodarzom jak z płatka. Na 6:3 podwyższył Krajči, gdy na ławce kar przebywał Dutka. Po 25 sekundach wrócił na lód. Przy siódmej bramce 20 sekund trwała odsiadka Ćwikły.

Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)
1:0 Řiha (Krajči, Tabaček) 9:41,
1:1 Jastrzębski (Kmiecik, Ćwikła) 10:35,
1:2 Neupauer (Kmiecik, Ziętara) 30:06,
2:2 Gabryś (Valušiak, Jakubik) 32:33,
2:3 Budaj 33:27,
3:3 Łopuski 33:54,
4:3 Jakubik (Cinalski, Gabryś) 52:28 w podwójnej przewadze,