25.03.2009 | Czytano: 1476

Złoto i brąz Porońca

W Jakuszycach rozpoczęły się mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Gwiazdą mistrzostw jest Justyna Kowalczyk, zdobywczyni dwóch złotych medali na mistrzostwach świata w Libercu oraz „Kryształowej kuli” głównej nagrody Pucharu Świata. W zawodach startują też biegacze z Podhala. W konkurencjach seniorskich wywalczyli dwa medale – złoty i brązowy.

Justyna Kowalczyk została mistrzynią Polski w biegu na 15 kilometrów. Brązowy medal wywalczyła Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin). Jej koleżanka klubowa Martyna Galewicz sklasyfikowana została na piątej pozycji.
Wśród mężczyzn bieg na 30 km wygrał Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin). Na piątym miejscu finiszował Wojciech Biskup (AZS Zakopane), a pozostali podhalańczycy uplasowali się na miejscach: 13. Grzegorz Kucek (Poroniec), 14. Michał Wróblewski (AZS), 17. Andrzej Nędza Kubiniec (Regle Kościelisko), 18. Krystian Kobylański (AZS).