26.07.2011 | Czytano: 1687

Trzy medale wyłowione z wody

Na torze kajakowym w Drzewicy rozegrano mistrzostwa Polski juniorów młodszych w kajakarstwie górskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podhalańczycy wracają z trzema medalami. Zabrakło co prawda krążka z najszlachetniejszego kruszcu, ale cieszymy się z dwóch wicemistrzowskich tytułów i brązowego medalu.

W kanadyjce jedynce srebrny medal zawisł na szyi Adama Kozuba, reprezentanta Spływu Sromowce Wyżne. Zwyciężył Paweł Smolarek z LKK Drzewica. Dwa medale zgarnęły reprezentantki Pienin Szczawnica w kajakowych jedynkach. Izabela Węglarz uzyskała drugi rezultat zawodów (135,24) i uległa tylko kajakarce ze Startu Nowy Sącz, Kamili Urbanik (133,51). Na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Hurkala, a tuż za podium sklasyfikowana została Aleksandra Kożuch. Miejsce ósme przypadło Natalii Węglarz. Wszystkie reprezentują Pieniny. Jan Węgrzyn (Pieniny) w kajakowych jedynkach mężczyzn był czwarty, a tuż za nim uplasował się zawodnik Sokolicy Krościenko, Damian Potaśnik.

W klasyfikacji drużynowej Pieniny zajęły czwarte miejsce z dorobkiem 26 „oczek”, Spływ był szósty (7), a ósma Sokolica (5).