08.04.2011 | Czytano: 2223

Sukcesy Yokozuny (+zdjecia)

W Łukowicy odbył się młodzieżowy turniej karate kyokushin zorganizowany przez senpai Edwarda Krawczyka. W turnieju wzięło udział około 150 zawodników z 6 ośrodków, w tym z Nowego Targu. Arbitrem głównym turnieju była wielokrotna mistrzyni świata, Europy i Polski, sensei Ewa Pawlikowska 3 dan z Nowego Targu.

Z nowotarskiego ośrodka Yokozuna, którego trenerka jest wspomniana Ewa Pawlikowska wzięło udział 16 zawodników: Kamil Mokracki, Dawid Żarnecki, Maksymilian Rapacz, Alan Baraniak, Bartłomiej Ryt, Patrycja Polak, Kinga Michałek, Szymon Cepiel, Damian Faron, Kacper Kowalski, Marian Krasowski, Wojciech Domalik, Michał Mądry, Krzysztof Szczepaniec, Michał Szczepanie, Jan Walkosz, Krystian Sąsiadek.

Najmłodsi swoje umiejętności pokazali w kata. Tutaj Maksymilian Rapacz zajął pierwsze miejsce, Kamil Mokracki był trzeci, a debiutujący Bartłomiej Ryt uplasował się na wysokim ósmym miejscu. Do finału w tej kategorii nie udało się przedostać Dawidowi Żarneckiemu. Również w kata zadebiutował Szymon Cepiel bez medalowych sukcesów.

W kata dziewcząt Patrycja Polak weszła do finału i ostatecznie zajęła w nim czwarte miejsce. By stanąć na „pudle” zabrakło jej zaledwie 4 punktów.

W kategorii kata kadetek Kinga Michałek po bardzo wyrównanym finale stanęła na drugim stopniu podium. Alan Baraniak był stopień niżej, pozostawiając w pobitym polu kilkunastu zawodników.

W połączonej kategorii kata młodzików i młodziczek świetnie wypadł Kacper Kowalski, wywalczając srebrny medal. W kumite lekki kontakt odpadł już w pierwszej walce z późniejszym zwycięzcą Danielem Koszykiem z Nowego Sącza.

Wśród młodzików w wadze +60 kg, wystartował Krzysztof Szczepaniec, który był drugi. W kata znalazł się tuż za podium, na czwartym miejscu. Marian Krasowski przegrał walkę o wejście do półfinału.

W kumite lekki kontakt juniorów młodszych Damian Faron w swoim debiucie przegrał już pierwszą walkę, ale radził sobie naprawdę dobrze. Bardziej doświadczeni zawodnicy - Krystian Sąsiadek w kat. -60 kg, Wojciech Domalik +75 kg – tym razem bez sukcesów. Dobrze zaprezentował się Michał Mądry, który w ostatniej chwili zreflektował się i po przegranej walce o wejście do finału stoczył bardzo zacięta walkę o brązowy medal z Kamilem Ząbkiem czarnego Potoku.

Jan Walkosz w kategorii oldboj zajął 3. miejsce po wyrównanej walce.