08.04.2011 | Czytano: 1228

Idź srebro do srebra

Dzisiaj na trasach biatlonowych w Chanty Mansijsku reprezentacja Polski wzbogaciła się o dwa srebrne medale. Wywalczyła je Kasia Rogowiec i Kamil Rosiek na dystansie 7,5 km.

Dali pokaz pięknej walki o miejsca medalowe. Pierwszy wystartował w swojej konkurencji Kamil, po ostatnim złym strzelaniu, tym razem zadaniem Kamila było wystartowanie spokojnym tempie. Po bardzo dobrym pierwszym strzelaniu zapadki wszystkie zastały zamknięte i drugie okrążenie Kamil rozpoczął na 5. miejscu z niewielką stratą do czołówki. Na drugie strzelanie Kamil podchodził wiedząc, że musi strzelić zerówką. Zrealizował zadanie w 100% i rozpoczęła się walka z czasem na dystansie 2,5 km. Kamil już z wiedzą, że walczy o medal ruszył na okrążenie. Startował jako jeden z pierwszych zawodników i jak wpadł na metę i rozpoczęło się nerwowe oczekiwanie na kolejnych zawodników. Rosjanin Irek Zaripo o 49 sek. wyprzedził Kamila.

W następnym starcie rywalizowała Kasia i Arleta Dudziak. Dziewczyny wyruszyły na trzy okrążenie, na których miały dwa strzelania. Kasia po pierwszym strzelaniu z jednym błędem dobiegła na trzecim miejscu po Ukraince i Fince. Po dobrym biegu i świetnym drugim strzelaniu na zero Kasia finiszowała na drugim miejscu za Ukrainką i przed Finką. Arleta ukończyła na 8. miejscu. Świetny dzień dla naszych zawodników.