19.02.2009 | Czytano: 1486

W brązowym kolorze

Na torze lodowym rozegrano mistrzostwa Polski juniorów młodszych i starszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach startowały dwa zakopiańskie kluby – AZS Zakopane i SN PTT Zakopane. Pierwszy w klasyfikacji klubowej uplasował się na piątym miejscu z dorobkiem 57 punktów, a drugi sklasyfikowano na ósmej pozycji – 28,66 pkt. Podhalańczycy łącznie wywalczyli 10 medali – jeden złoty, trzy srebrne i sześć brązowych.

W juniorkach Podhale nie miało swoich przedstawicielek, natomiast w juniorach bardzo dobrze zaprezentował się Andrzej Gąsienica Laskowy (AZS), który w wieloboju wywalczył brązowy medal. Uzbierał 1268,296 punktów, a zwycięzca Łukasz Górski z Cuprum Lubin – 165,661 pkt. Gąsienica drugi był na dystansach 3000 i 5000 metrów. Na 3 km był gorszy o 5,27 sek. od triumfatora Łukasza Górskiego. Na najdłuższym dystansie osiągnął rezultat 7:41.12. zaś na najkrótszym – 500 metrów – był dziewiąty (40.03), trzy pozycje wyżej uplasował się Tomasz Pandyra (SN PTT) – 39.50, który „wykręcił” siódmy czas dnia na dystansie 1500 metrów – 2:04.68. Laskowy uzyskał czas 2:01.26 i dał mu szóste miejsce.

W biegu drużynowym łączona ekipa Zakopanego zdobyła brązowy medal (4:43.72), a wygrało województwo dolnośląskie.

Angelika Fudalej (SN PTT) zdobyła brązowy medal w wieloboju juniorek młodszych. Zebrała 187.888 punktów. Na ten wynik złożyły się dwa trzecie miejsca – na 1000 (1:32.67) i 3000 metrów (4:53.82), pierwsze w sprincie (44.07) oraz czwarte na dystansie 1500 metrów (2:25.54).

Wśród juniorów drugie miejsce na dystansie 500 metrów zajął Andrzej Gutt Mostowy (AZS) – 30.02, na trzecim był w wyścigu na 1500 metrów (2:06.94), jedenasty na 3 km (4:46.26), dwunasty na 5 km ( 8:22.52), co dało mu dziesiątą lokatę w wieloboju – 180,295 pkt.