19.02.2009 | Czytano: 1526

Dwie szanse na finał

Drużyna Szarotki Nowy Targ w Grand Prix młodzików w unihokeju zajęła czwarte miejsce. W swojej grupie eliminacyjnej nowotarżanie zajęli drugie miejsce, pokonując, po dobrej grze, Jedynkę Orzysz 9:3 i UKS Trolik Opole walkowerem 5:0 oraz przegrali z PUKS Trzebinia 1:5

Zespół z Trzebini okazał się zbyt wymagający. Indywidualne błędy w defensywie zrobiły swoje. W ataku górale nie byli w stanie zagrozić przeciwnikowi, bo w ich poczynaniach było sporo chaosu. Niemniej dwie wygrane pozwoliły Szarotce znaleźć się w półfinale nowotarskiego Grand Prix. Tam napotkała na zwycięzcę grupy B - WSU Wierzchowo. – Mimo porażki był to nasz najlepszy występ z dreszczykiem emocji – komentuje trener Szarotki, Jarosław Lech. – Po pierwszej tercji mieliśmy bramkę manka. Chłopcy starali się odrobić niewielki prowadzenie przeciwnika, lecz piłeczka – jak zaczarowana - nie chciała znaleźć dogi do bramki. Minutę przed końcem meczu, ściągnąłem bardzo dobrze spisującego się Szymona Kudłę z bramki, aby grać sześciu w polu, ale i ten manewr nam się nie powiódł. Więcej, przeciwnik to wykorzystał, trafiając do pustej nogi. Przegraliśmy półfinał i przyszło nam grać jeszcze raz z drużyną z Trzebini o trzecie miejsce. Niestety znowu nam się nie udało, pomimo ogromnej walki i zaangażowania, które chłopcy włożyli w ten mecz. Ulegliśmy 1:3 i zostały nam jeszcze dwa turnieje eliminacyjne, a więc jeszcze mamy szansę na awans do turnieju finałowego. Wierzę, ze zdołamy się w nim znaleźć.

UKS Jedynka Orzysz –KS Szarotka Nowy Targ 3:9 (0:2, 1:3, 2:4),
WSU Wierzchowo – UKS Grześ Hrubieszów 2:2 (1:0, 1:2, 0:0),
PUKS Trzebinia – UKS Trolik Opole 5:0 walkower,
UKS Junior Kębłowo - UKS Absolwent Siedlec 3:2 (1:1, 2:1, 0:0),
KS Szarotka Nowy Targ - UKS Trolik Opole 5:0 walkower,
UKS Grześ Hrubieszów – UKS Junior Kębłowo 3:4 (1:2, 2:0, 0;2),
UKS Absolwent Siedlec - WSU Wierzchowo 3:4 (1:1, 1:1, 1:2),
PUKS Trzebinia - KS Szarotka Nowy Targ 5:1 (3:0, 1:1, 1:0),