09.06.2010 | Czytano: 1059

NLPN stuknęło 19 lat

Nowotarska Liga Piłki Nożnej po raz dziewiętnasty rozpoczęła mistrzowskie boju. Przez te lata bardzo się rozbudowała, z jednej do trzech klas rozgrywkowych. Mistrzowskiego tytułu broni Paka Jana. Zaś beniaminkiem najwyższej ligi jest „ojciec” Paki Jana, czyli Paka Old Boys.

Inauguracyjna kolejka pierwszej i drugiej ligi odbyła się na sztucznej nawierzchni boiska przy Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu.
Pierwszoligowe zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Długa przerwa spowodowana opadami deszczu sprawiła, że większość graczy czuła głód piłki. Każde spotkanie zapowiadało się szlagierowo.

Pierwsi do boju przystąpili piłkarze beniaminka i Kunki. Po kwadransie gry Kunka prowadziła 2:0 po trafieniach J. Klamerusa i miała jeszcze sytuacje do podwyższenia rezultatu. Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Dobrzyński i Wyszyński doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie tempo siadło i każda z drużyn bardziej przywiązywała uwagę do gry obronnej. Mimo to, Kwak w 40 min. dał prowadzenie Kunce, która wydawało się, że kontroluje wydarzenia na boisku. Tymczasem wybiła sobie samobója. Obrońca głową przelobował swojego bramkarza.

Słabo dysponowany zespół Hreśki przegrał z młodym i perspektywicznym Trans Handlem, którego przewaga na boisku czasami była przygniatająca. Zresztą wynik 9:1 mówi sam za siebie. Wszyscy czekali jednak na klasyk, czyli pojedynek Paki Jana z Gazdą. Jak zwykle dostarczył widzom sporych emocji. Pierwsza połowa to wzajemne badanie sił i...strzały z dystansu. Gazda w tej części gry nie wykorzystała rzutu karnego. 5 minut później A. Dudek dał prowadzenie Pace. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Po zmianie stron Gazda zaatakowała, ale nie była w stanie pokonać mającego swój dzień golkipera Paki. Udało jej się tylko raz przy stanie 3:0. Spotkanie Supra z Asami było zacięte i wyrównane. Prowadzenie objęła Supra po dośrodkowaniu z prawej strony na głowę Możdżenia. 7 minut później Kusiak doprowadził do wyrównania, w zamieszaniu podbramkowym. W drugiej części meczu trzy „setki” zmarnowała Supra i to się zemsciło. Gola na wagę zwycięstwa zdobyli przeciwnicy.

Kunka - Paka Oldboys 3:3
Bramki: Klamerus 2, Kwak - Dobrzyński, Wyszyński, samobójcza
Kunka: Drożdż, Wróbel, Janczy, Kolasa, Szumal, Fuła, Klamerus, Kwak, Jachymiak, S. Kunka.
PakaOldboys: Sołtys, Dobrzyński, Wyszyński, Placek, Leśnicki, Słowakiewicz, Plewa, Sulka, Luberda, Malasiński, Korczak, Ingram.

Trans Handel- Hreśka 9:1
Bramki: Świętek 3, Gołuchowski 2, Adamczyk 2, Pucharski, Gotkiewicz – Krzystyniak.
TransHandel: Pucharski, Świętek, Gotkiewicz, Plata, Batkiewicz, Gołuchowski, Kowalski, Szewczyk, Adamczyk, Jóźwiak.
Hreśka: Hreśka, Dzielski, Krzystyniak, Luberda, Sadowy, Garlicki, Karaś, Malacina, Worwa.

Paka Jana - Gazda 3:1
Bramki: Dudek 2, Wójtowicz – Pietrzak .
Paka Jana: Anioł, Oraczko, Kokoszka, Dudek, Długopolski, Sulka, Grzybek, Gędłek, Maciaś, Mrugała, Wójtowicz
Gazda: Pędzimąż, Czech, Kościelniak, Pietrzak, Zięba, Żur, Słowakiewicz, Mastalski, Bazuń, Rudnik, Kostrzewa.

Asy - Supra 2:1
Bramki: Rak, Kusiak - Możdżeń
Asy: Janusz Hełdak, Leski, Gromczak, Józef Hełdak, Zgierski, Rak, Nowak, Pierzchała, Kusiak, Słowakiewicz.
Supra: Możdżeń, Cholewa, Samolej, Mozdyniewicz, Kobylarczyk, Siuta, Łukaszczyk, Hamrol, Duda, Kukliński.

W drugiej lidze padło kilka zaskakujących rezultatów Kegel & Błażusiak nie sprostał dobrze dysponowanej drużynie Electro, a beniaminek Styromast zwyciężył po ładnym widowisku MIX 40.