23.05.2010 | Czytano: 2891

Mae geri na jodan

Ewa Pawlikowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy dorzuciła do swojej bogatej kolekcji kolejne krążek, w kolorze srebrnym. Wywalczyła go w Budapeszcie, gdzie rozgrywano mistrzostwa Starego Kontynentu w karate kyokushin. Na starcie stanęło 105 zawodników z 21 krajów, w tym Polacy, którzy wrócili z sześcioma medalami.

Nowotarżanka startowała w kategorii 55 kilogramów. - W ćwierćfinale stoczyłam walkę z Maryna Krywenok z Ukrainy. Posiadałam przewagę od samego początku. Dodatkowo o mojej wygranej zadecydował faul jaki wykonała przeciwniczka, uderzając mnie w szyję – relacjonuje nasza wicemistrzyni Starego Kontynentu. - Po faulu dalej kontynuowałam walkę. W półfinale zmierzyłam się z Auriel Apavou z Francji. Pokonałam ją przez ippon wykonując technikę mae geri na jodan, czyli na twarz. W walce o mistrzowski tytuł spotkałam się z Rosjanką Jeleną Worobiewą. W pierwszej walce miałam lekką przewagę jednak po dogrywce Jelena przejęła przewagę przez co wygrała decyzją sędziów. Jestem zadowolona ze startu, chociaż pozostaje mały niedosyt, że nie stanęłam na najwyższym stopniu podium, które było do osiągnięcia. Niestety zabrakło trochę determinacji.

Medale Polaków:
Kategoria lekka do 55 kg - srebrny medal - Ewa Pawlikowska (Nowotarski Klub Kyokushin Karate);
Kategoria lekka do 55 kg - brązowy medal - Agata Zjawińska (Katowicki Klub Karate Kyokushin);
Kategoria ciężka powyżej 65 kg - złoty medal - Agnieszka Sypień (Wrocławski Klub Kyokushinb Karate);
Kategoria ciężka powyżej 65 kg - srebrny medal - Anna Kaczyńska (Zambrowski klub Kyokushin Karate);
kategoria średnia do 80 kg - brązowy medal - Paweł Biszczak (Legnicki Klub Kyokushin Karate);
kategoria średnia do 80 kg - brązowy medal - Michał Krzak (Katowicki Klub Kyokushin Karate).