09.02.2009 | Czytano: 3184

Do trzech razy sztuka... (+zdjęcia)

W hali Gorców odbył się drugi mecz finału Amatorskiej Ligi Unihokeja na Podhalu. Naprzeciw siebie stanęły drużyny - Freelancer (zwycięzca pierwszego pojedynku 9:8 ) oraz Elita Blast! Tym razem górą była Elita Blast i tym samym dopiero za tydzień wyłoniony zostanie mistrz ALUnP.

Pierwsza połowa była niemal kopią pierwszej połowy z pierwszego meczu. Remis 4:4 jest odzwierciedleniem tego co działo się na parkiecie. Druga odsłona spotkania toczyła się po myśli Elity. W 29 minucie odrabia straty i wychodzi na prowadzenie! Jak przystało na lidera drużyny, Leszka Dziobania, w najważniejszym momencie pomaga drużynie, asystując przy bramce Piotra Daniela. Zaś niespełna 30 sekund później sam umieszcza ażurową piłeczkę w siatce Freelancera, pieczętując tym zwycięstwo Elity 9:6.

Trzeba również nadmienić, że dużym wzmocnieniem składu Elity byli Maciej Sulka i Konrad Guzik, dwaj gracze czynnie uprawiający hokej! Zwycięzcę ALUnP wyłoni trzeci mecz, gdyż według zasad gramy do dwóch zwycięstw!

Po rozegranych meczach obyło się zakończenie sezonu i rozdanie nagród!