01.05.2024 | Czytano: 1701

V liga: Przełożyli grę na wynik (relacja tekstowa na żywo)

Po ostatniej minimalnej porażce z rezerwami Sandecji, szaflarzanie chcieli poszukać kolejnych punktów na wiosnę w wyjazdowej potyczce z Orłem Dębno.

3 - Pierwsza decyzja o uderzeniu po stronie gości. Otręba huknął mocno, jednak bardzo niecelnie.
5 - Dobre zgranie Otręby, stwarza szanse Pawlikowskiemu. Niestety i tym razem futbolówka zostaje posłana obok światła bramki.
18 - Akcja Orła lewą stroną. Zagrożenie pod bramką szaflarzan wyjaśnia Żuk.
22 - Szaflary w ofensywie. Bryja do Otręby, który póki co nie może wstrzelić się w bramkę rywala.
23 - Ciąg dalszy natarcia przyjezdnych. Po dośrodkowaniu Wróbla, z futbolówką minimalnie mija się Otręba!
27 - Wróbel z dystansu wprost w ręce bramkarza.
28 - GOL 0:1! Łojas zawinął obrońcami rywala, po czym zgrał do Otręby. Napastnik Szaflar wreszcie znajduje drogę do sieci rywala!
32 - Kliś sprawdził czujność Żuka. Nasz golkiper na posterunku.
34 - Urban z rzutu wolnego obok słupka.
37 - Rzut wolny dla drużyny Orła. A. Hebda posyła piłkę daleko od bramki.
41 - Gospodarze mocno przycisnęli w końcówce pierwszej połowy. Defensywa szaflarzan ofiarnie wyjaśnia zagrożenie.
46 - Po przerwie momentalnie pokazuje się wprowadzony na murawę Kuc. Odważna próba rezerwowego przelatuje na szczęście nad poprzeczką.
55 - GOL 0:2! Szybka akcja szaflarzan. Pawlikowski do Otręby, który trafia dziś po raz drugi do sieci rywala!
60 - Szaflarzanie idą za ciosem. Podanie od Nogueiry w kierunku Żulewskiego, ofiarnie przecina jeden z defensorów.
61 - Petarda Urbana z dystansu zastopowana przez A. Michałka.
77 - Gospodarze próbują pokusić się o honorowe trafienie. Na ich drodze ponownie staje Żuk.
85 - Znakomita akcja gości. Po dośrodkowaniu Wójciaka i główce Wojtanka, największym kunsztem wykazać musiał się A. Michałek.
87 - Vasyl bez problemu wyłapuje potężne uderzenie Sz. Michałka.
89 - Ptak zablokowany w ostatnim momencie przez obrońcę.
90 - Arbiter dolicza 4 minuty do podstawowego czasu gry.
90+4 - GOL 0:3! Ostatnia akcja meczu pieczętuje wygraną Szaflar! Hreśka wykłada do Wojtanka, a ten pewnym strzałem ustala wynik tego spotkania!

Orzeł Dębno - LKS Szaflary 0:3 (0:1)
0:1 Otręba (Łojas) 28
0:2 Otręba (Pawlikowski) 55
0:3 Wojtanek (Hreśka) 90+4
Orzeł: A. Michałek - D. Hebda, Śliwa (82 Chomiak), Ciemięga (46 Kuc), Mazur, Greń (60 Sz. Michałek), Pilch, Furmański, A. Hebda, Kliś, Jarosz (75 Kukuś)
Szaflary: Żuk - Bryja (68 Zgierski), Żulewski, Urban, Pawlikowski, Łojas (68 Wójciak), Nogueira (75 Nogueira), Otręba (56 Wojtanek), Zubrzycki, Hreśka, Wróbel (75 Ptak)