12.04.2024 | Czytano: 1037

Madziarzy pokonani

Polscy hokeiści rozpoczęli przygotowania do majowych mistrzostw świata elity w Ostrawie i Pradze od towarzyskiego meczu w Krynicy z Węgrami.

Pierwsza tercja pod dyktando biało –czerwonych, którzy swoją przewagę udokumentowali dwoma trafieniami. Wynik otwarł Chmielewski z dobitki. Okrasą było drugie trafienie, po składnej akcji. Wałęga idealnie dograł na drugi słupek do wyjeżdżającego zza bramki Kolusza. Wychowanek Podhala dożył tylko łopatkę kija i krążek zatrzepotał w siatce. Węgrzy też starali się atakować, ale defensywa  rywala nie pozwoliła na bramkową zdobycz.

W drugiej odsłonie Madziarzy śmielej sobie poczynali niż w pierwszej tercji.  Częściej przebywali w tercji gospodarzy i próbowali zaskoczyć Fuczikam strzałami z bliska i daleka. Polacy też mieli swoje szanse na podwyższenie prowadzenia (Łyszczarczyk, Wronka, Chmielewski). W przewadze Chmielewski ulokował krążek w bramce, ale po analizie wideo nie został uznany.

Na początku trzeciej tercji Polacy dali się zepchnąć do defensywy i wykorzystali to Madziarzy, którzy zdobyli kontaktowego gola. Fuczik odbił krążek po strzale Terbocsa i przy dobitce Nemetha była bezradny.

W trzeciej odsłonie Polacy powiększyli przewagę grając w …osłabieniu. Krążek przechwycił Kolusz i uruchomił Komorskiego, a ten wykorzystał sytuacji sam na sam. Chwilę później kolejny cios zadali biało –czerwoni z hokejki Pasia. Madziarzy odpowiedzieli, a na 2 minuty i 55 sekund przed końcem wycofali bramkarza. Ten manewr się nie powiódł. Paś strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Trenerzy umówili się, że po zakończeniu meczu wykonywane będą rzuty karne. W nich po golach Wronki i Łyszczarczyka wygrali biało-czerwoni 2:0.

Polska – Węgry 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) Karne 2:0
1:0 Chmielewski – Wronka – Górny (8:43)
2:0 Kolusz – Wałęga (15:18)
2:1 Nemeth – Terbocs (43:13)
3:1 Komorski – Zygmunt - Kolusz (46:27 w osłabieniu)
4:1 Paś – Urbanowicz – Kolusz (46:54)
4:2 Stipsicz – Nilsson (56:27)
5:2 Paś (57:12 do pustej)
Karne: Wronka i Łyszczarczyk.
Polska: Fuczik – Górny, Kostek, Chmielewski, Paś, Wronka – Kolusz, Horzelski, Zygmunt, Wałęga, Krężołek – Bryk, Ciura, Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski -  Jaśkiewicz, Zieliński, Urbanowicz, Tyczyński, Kapica.
Węgry: D. Horvath – Szabo, Ortenszky, Nagy, B. Horvath, Sarpati – Hadobas, M. Horvath, Ambrus, Nemeth, Terbocs – Kiss, Fejes, Mihaly, Papp, Varga – Nilsson, Stipsicz, Nemes, Sebok, Gallo.