25.03.2024 | Czytano: 1876

III liga. Jubileuszowy gol nie wystarczył (+ wideo i tabela)

Podhale nie poszło za ciosem i nie wygrało drugi raz z rzędu. Więcej sympatycy tej drużyny musieli kolejny raz przełknąć gorzką pigułkę.

Tym bardziej, iż ostatni raz na własnym boisku nowotarżanie wygrali 10 czerwca 2023 roku z Wieczystą, która wtedy już straciła szansę na awans. Zwycięstwo to uratowało zespół z Nowego Targu przed spadkiem. Wtedy jednak nie było tak źle jak obecnie. Zaledwie dwie wygrane na boisku plus trzecia walkowerem. Rywale uciekają, Podhale coraz bardziej jest w głębokiej studni.

W sobotę podopieczni Tomasza Kuźmy nie wykorzystali ogromnej szansy, bo zespół z Chełma wcale nie był groźny. Tyle co błędów popełnił w defensywie, to aż dziw, że nie zostały wykorzystane. Niedziałkowskiemu chyba długo będą się śniły dwie wręcz wyśmienite okazje, podobnie jak dobitka Zielonki z najbliższej odległości nad leżącym bramkarzem.   Podhalanom wyraźnie  brakuje snajpera, wystarczy tylko spojrzeć na tabelę, w kolumnę zdobyte i stracone gole.  Trzeba za to odnotować 400 gol w historii występów Podhala w trzeciej lidze po reformie, w dodatku  w 280 meczu. Oczywiście nie wliczone są trzy gole przyznane walkowerem. Zdobywcą jubileuszowej bramki został Rusjan. A Chełmianka lubi wyjazdy. Dwa wiosenne mecze u siebie i dwie porażki. Dwa spotkania na wyjeździe i dwa zwycięstwa.

W Krakowie był prawdziwy hit. Lider, czyli Wieczysta Kraków podejmowała  u siebie drugą w tabeli Avię Świdnik.  Wieczysta już w poprzednim sezonie była faworytem do awansu, ale ostatecznie zajęła dopiero trzecie miejsce. Obecne rozgrywki nie rozpoczęły się po myśli drużyny z Krakowa, aż… Do momentu zatrudnienia Sławomira Peszki w roli trenera. Były reprezentant Polski w lidze do tej pory poprowadził zespół w 14 meczach i zanotował w nich 12 zwycięstw oraz dwa remisy. Co więcej, ekipa z „Grodu Kraka” ma na koncie dziesięć kolejnych wygranych.

Avia nie radzi sobie wiosną. Po jesieni traciła do głównego rywala zaledwie trzy „oczka”. Po czterech kolejkach wiosennych ten dystans wzrósł do  dwunastu oczek. Żółto-niebiescy dzisiaj przegrali z Wieczystą i marzenia o drugiej lidze bardzo, ale to bardzo się oddaliły od  Świdnika. Wygrana w jaskini lewa na pewno byłaby świetnym momentem na przełamanie, ale tak się nie stało, mimo iż  Avia potrafiła wygrywać z Wieczystą. Co ciekawe, „Peszkin” nie dokończył spotkania na ławce trenerskiej, bo w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę.

Podhale zainteresowane jest  tym co dzieje się w dole tabeli, a tam rywale nie uciekają. Jeden błąd w polu karnym przesądził o porażce Sokoła ze Starem. Piłkarze ze Starachowic wygrali po kontrowersyjnym rzucie karnym.  Karpaty po trzech bezbramkowych remisach wiosną  przełamały się  w Połańcu. Krośnianie byli obok Wieczystej najlepiej grającą w defensywie ekipą, w sobotę dołożyli gola. KS Wiązownica dopisała sobie punkty wygrywając na wyjeździe z Wisłoką Dębica i to też dobra informacja dla nowotarżan. Niestety Orlęta punktują. Kolejny cenny punkt dopisali do swojego dorobku remisując w Ostrowcu Świętokrzyskim. Orlęta ciągle wiosną są niepokonane.

W  środę Świdniczanka odrobiła zaległości z jesieni. Niestety, nie był to udany wieczór dla ich  kibiców, bo ich team przegrał z Siarką.  Dwa gole stracił z karnego.  W niedzielę beniaminek aż do 95 minuty przegrywał u siebie 0:1. Drużyna Łukasza Gieresza zmierzała po czwartą porażkę na wiosnę, ale jednak uratowała remis po golu Zubera z karnego. Tym samym  przerwała fatalną passę ponad… 500 minut bez gola w lidze.  Z kolei tarnobrzeżanie zwycięstwo wyszarpali w doliczonym czasie gry. Zwycięskiego gola w 90+2 minucie zdobył Szymocha, który w 76 minucie po samobójczym trafieniu dał prowadzenie gościom.

Świdniczanka Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 0:4 (0:2)
Bramki: Orlik (18 k, 29, 52 k), D. Lisowski (48).

NKP Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm 1:2 (0:1)
Bramki: Rusjan (76) – Nowak (37 k), Boczuliński (72).

Wieczysta Kraków – Avia Świdnik 2:0 (1:0)
Bramki: Fidziukiewicz (18), Łysiak (90+7).

Texom Sokół Sieniawa - Star Starachowice 0:1 (0:0)
Bramka: Szynka (58 k)

Czarni Połaniec – Karpaty Krosno 0:1 (0:0)