24.02.2024 | Czytano: 683

Stoch awansował o dziewięć miejsc. Dominacja Słoweńców

Timi Zajc wygrał konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie (HS 235). Drugie miejsce zajął inny Słoweniec, Peter Prevc, który za miesiąc zakończy karierę.

Konkurs skończył się szybko dla Dawida Kubackiego. 177 metrów sprawiło, że – po raz drugi w karierze – zajął ostatnie miejsce w zawodach Pucharu Świata. Na półmetku najlepszy był Aleksander Zniszczoł (11 miejsce),  Kamil Stoch (21) i Piotr Żyła (26).

Pierwsza seria była popisem Słoweńców. Prowadził Peter Prevc, drugi Timi Zajc, a czwarty Domen Prevc. Rozdzielał ich jedynie Stefan Kraft. W finałowej serii  Zajc po raz drugi uzyskał 230 metrów i wygrał. Peter Prevc ostatecznie zajął drugie miejsce. Trzeci był Kraft – śrubując rekord miejsc w TOP 3 w elicie do 112.

Najlepszym Polakiem okazał się Kamil Stoch, sklasyfikowany na 12. Zniszczoł spadł na 19 miejsce, a Żyła pozostał na 26 pozycji.