20.02.2024 | Czytano: 482

Worek medali zakopiańskich łyżwiarek

Z siedmioma medalami wracają zakopiańskie panczenistki z rozegranych w miniony weekend w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim

Sześć z nich wywalczyła 19-letnia reprezentantka SN PTT 1907 Zakopane Liwia Kubin - zdobywając cztery złota w klasyfikacji wielobojowej, na 3000 m, na 1000 m oraz w masstarcie, a także srebro na 1500 m i brąz na 500 m. 

Srebrny medal w rywalizacji drużynowej zdobyła zaś reprezentująca Małopolskę drużyna kobiet w składzie: Liwia Kubin, Marcelina Gąsienica-Roj (obie SN PTT 1907 Zakopane) i Lidia Sawicka (AZS Zakopane). Zwyciężyły reprezentantki województwa łódzkiego, a trzecią lokatę zajęły zawodniczki z Dolnego Śląska. 

Z bardzo dobrej strony indywidualnie zaprezentowała się także Marcelina Gąsienica-Roj, która w massstarcie uplasowała się tuż za podium, a w wieloboju, na 1500 m i na 3000 m była siódma.

Pełne wyniki zawodów

To nie koniec łyżwiarskich emocji z udziałem reprezentantów Zakopanego. Trójka łyżwiarzy SN PTT 1907 Zakopane – Magdalena Smędzik, Liwia Kubin i Maksymilian Rzepka, wspieranych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Sponsora Głównego Klubu) i Budimex (Sponsora Klubu) jest już w norweskim Hamar. To tam, już od najbliższego czwartku (w dniach 22-25 luty) odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Trzymamy kciuki!


mat. nadesłany, fot. I. Kubin

Komentarzereklama