15.02.2024 | Czytano: 2883

Kadrowa czystka w PZU. Czy odczują to „Szarotki”?

Nowa władza – nowe porządki. We wszystkich spółkach Skarbu Państwa dochodzi do przetasowań. Dotknęło to również firmę PZU, głównego sponsora KH Podhale.


 
Odwołano prawie całą dotychczasową radę nadzorczą z wyjątkiem Marcina Kubiczy. A to podobno nie wszystko.  Następne zmiany mają nastąpić  niebawem. Zgodnie ze statutem tej spółki rada nadzorcza powołuje od trzech do ośmiu członków zarządu, w tym prezesa, na wspólną trzyletnią kadencję. Prawdopodobnie przebudowana rada nadzorcza wymieni niebawem zarząd ubezpieczeniowo-bankowej grupy. Obecnie prezesem PZU jest Beata Kozłowska–Chyła, pełni tę funkcję od października 2020 r.
 
Jak te zmiany wpłyną na dalszą współpracę z hokejową drużyną z Nowego Targu? Wszyscy wiemy dobrze, kto stał za tym, by największy w kraju ubezpieczyciel był sponsorem tytularnej 19-krotnego mistrza kraju.  Nowi zarządcy klubu na konferencji prasowej mówili, że trwają rozmowy z aktualnym sponsorem. Oby rozmowy z „nowi” potoczyły się po myśli najbardziej utytułowanego klubu w polskim hokeju.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama