04.02.2024 | Czytano: 1578

Z awansem do mistrzostw świata

Polscy unihokeiści wywalczyli awans do mistrzostw świata. Turniej eliminacyjny z udziałem ośmiu drużyn (podzielone na dwie grupy) rozgrywany był w Łochowie.

Polacy po czwartkowym remisie 6:6 z Austrią (bramki: L. Dalhstrom 3, Karkulowski, K. Skura 2) pokonali Węgrów 2:0 (bramki: Surdyn, Kurkulowski) i dostali lekcję unihokeja od wicemistrzów świata Czechów (0:15). W swojej grupie zajęli drugie miejsce i dzisiaj o awans walczyli z Hiszpanią. Spotkanie było niezwykle zacięte. Nie zaczęło się dobrze dla naszej reprezentacji, która w 12 minucie przegrywała 0:2. Potrafiła się podnieść.  O sukcesie zdecydowała druga tercja wygrana przez biało –czerwonych 4:1. Ostatecznie po remisowej pierwsze i trzeciej tercji gospodarze turnieju wygrali 9:6. Bramki dla Polski zdobyli: Szałanski 2, K. Skura 2, L. Dahlstrom 2, Prochazka, Chlebda, Widurski.
Polska: Bogdański  (Udziela) – Pelczarski, A. Dahlstrom, Chlebda, Kurkulowski, L. Dahlstrom – Nieskórski, Surdyn, Rydzewski, Szałanski, K. Skura – Sadolewski, Sternicki, Widurski, Kostrzewa, M. Skura – Prochazka, Krawczyk, Jankowski.