16.12.2023 | Czytano: 1762

Hat –trick Rajskiej

Unihokeistki po mistrzostwach świata wróciły na ligowe boiska. Polski z Singapuru wróciły z markotnymi minami, mimo zajęcia wysokiej szóstej lokaty.

Porażka ze Słowacją o piąte miejsce zamknęła im drzwi na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich 2025 w Chinach. Tam pojadą Słowaczki. Szósta pozycja na świecie to jedno z dwóch najlepszych miejsc na czempionacie globu w historii polskiej reprezentacji.

Wróćmy jednak na parkiet w Zielonce, gdzie potykały się akademiczki z AGH z nowotarżankami w składzie. Można śmiało napisać, że to zespół ze stolicy Podhala. Nie tylko w ilości, ale także jakości.  Dla „naszego” zespołu mecz nie zaczął się dobrze, bo gospodynie na początku czwartej minuty objęły prowadzenia. Nie cieszyły się nim zbyt długo, bo 45 sekund później Rajska (wcześniej  Fuła) doprowadziła do wyrównania. Na przerwę to przyjezdne schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Bramkarkę gospodyń pokonała nowotarżanka Pudzisz, która wykorzystał świetne podanie Rajskiej.

W drugiej tercji akademiczki objęły trzybramkowe prowadzenie (4:1), ale gospodynie nie dawały za wygraną i do trzeciej odsłony przystępowały z jednobramkowym mankiem.  Przy trzecim golu pomogły rywalki, bo było to samobójcze trafienie.

W 23 sekundzie odpowiedziała trafieniem Rajska, u której, po powrocie z Senegalu,  nie było widać przeskoku strefy czasowej. Dała kolejny sygnał swoim koleżanką do ataku.  Panek podwyższyła prowadzenie podczas gry czterech na czterech, ale za moment w takim samym składzie osobowym odpowiedziały unihokeistki Zielonki. Pieczęć na zwycięstwie postawiła w ostatniej minucie Rogala. Tym samym zespól z nowotarżankami jeszcze nie doznał porażki w lidze i zasiada na fotelu lidera.

Bankówka Zielonka – AZS AGH Kraków 4:7  (1:2, 2:2, 1:3)
1:0 Kiełczewska – Wójcik (3:19)
1:1 Rajska – Maciaszek (4:04)
1:2 Pudzisz – Rajska (12:03)
1:3 Rajska – Rogala (29:03)
1:4 Rozmus – Mamak (33:40)
2:4 Strzała – Kocon (35:26)
3:4 samobójcza (38:04)