08.12.2023 | Czytano: 1428

Nowotarżanki liderują!

Drużyny seniorskiej kobiet nie ma w Nowym Targu. Kiedyś był to mocny ośrodek w kraju, ale nie znaczy to, że jest cicho o nowotarżankach. W ich sercach unihokej nadal żyje!


 
Zespół MMKS Podhale po wywalczeniu mistrzostwa kraju przestał istnieć.  Cześć zawodniczek wybrała się na studia, część chwilowo zawiesiła sportowe buty na kołku. Ale z unihokejem nie skończyły. Nowotarżanki pojawiły się na ekstraklasowych parkietach, ale w innej drużynie - AZS AGH Kraków.  Szefuje jej grający trener Szarotki Nowy Targ, Daniel Widurski. W jego ekipie jest piętnaście  zawodniczek, które wywodzą się z nowotarskiego unihokeja, wśród nich mistrzynie Polski z MMKS Podhale oraz trzy zawodniczki, które reprezentowały nowotarskie kluby – Katarzyna Rogala, Klaudia Dunaj i Kinga Pazdro.  Cała ekipa, z małymi dodatkami to góralki.
 
Drużyna Daniela Widurskiego rozegrała już pięć spotkań w ekstraklasie i nie doznała porażki. Straciła tylko jeden punkt z pierwszym zespołem Olimpia Osowa Gdańsk.  Wygrała rywalizację z wielokrotnymi mistrzyniami kraju po karnych 6:5. Z drugim zespołem z trójmiasta  jego podopieczne wygrały 5:4. Ponadto zwyciężyły 8:5 Jedynkę Trzebiatów, Bankówkę Zielonka 9:2 oraz 7:0 Gryf Rybarzowice.
 
„Te pięć spotkań pokazało, że przy odpowiedniej etyce pracy, jesteśmy w stanie walczyć z każdym”  - trener  Daniel Widurski. Akademiczki pokazały, ze stać ich na walkę o najwyższe trofeum. Tego im życzymy, ściskając kciuki.
 
Świetnie w bramce spisuje się Klaudia Jachymiak, która również na trwających mistrzostwach  świata, która popisuje się świetnymi obronami. W Singapurze na czempionacie globu przebywa jeszcze Katarzyna Rajska (d. Fuła).  Ponadto w zespole AZS AGH występują reprezentantki nowotarskich klubów: Natalia Jałoszyńska ( II trener i kierownik zespołu). Magdalena Siuta, Amelia Maciaszek, Aleksandra Cyurwus, Katarzyna Filak, Anna Osmala, Zuzanna Pudzisz, Katarzyna Rajska, Wiktoria Gajewska, Ewelina Mamak, Zuznana Krzystyniak, Martyna Panek, Magdalena Krzystyniak i Paulina Ziętara.  
 
Skład uzupełniają: Oliwia Sobczyk, Natalia Berżał (bramkarka), Weronika Pabis, Patrycja Gurgul, Karolina Rozmus i Wiktoria Husak.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama