28.10.2023 | Czytano: 4307

Macron A Klasa Podhale: kolejne zwycięstwo Jarmuty, Orawa pokonana w Czarnej Górze (+dwie galerie)

W ten weekend rozegrana zostanie 13 kolejka Macron A Klasy Podhale. Zawodnicy rywalizowali dzisiaj w Łapszach i Ostrowsku

GKS Łapsze Niżne – Jarmuta Szczawnica   0:1 ( 0:0 )
0:1  Urban

Składy:
GKS Łapsze Niżne : Jamróz, Kromka, Brynczka, Chmiel Mateusz, Chmiel Marek, Fryźlewicz, Majerczak, Stanek, Kubasek, Handzel D
Rezerwowi : Szczepaniak, Kuruc, Topór, Handzel B, Rusnarczyk
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Magda, Franosz, Konopka, Mikołajczyk, Majerczak, Urban, Kubowicz, Słowik, Sroka, Chlebek
Rezerwowi : brak

Momenty były…..
90’ GOL! - rzut rożny dla gospodarzy, piłkę przejmują goście i podają do Urbana który będąc sam na sam daje trzy punkty Jarmucie

Zadowoleni wyjeżdżają z Łapsz piłkarze Jarmuty Szczawnica. Gospodarze dominowali na boisku przez niemal całe spotkanie. W jego trakcie mieli więcej posiadania piłki i tworzyli dużo groźnych sytuacji strzeleckich obijając słupki i poprzeczkę. Niestety jednak dla nich piłka nie chciała wpaść do siatki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W ostatniej akcji meczu po kontrze z rzutu rożnego Urban dał trzy punkty przyjezdym, której punkty potrzebne są jak rybie woda.

Dunajec Ostrowsko – Bór Dębno  1:2  (1:1)
1:0   Sarna (rzut karny)
1:1   M. Kozioł
1:2   Grzywnowicz ( rzut karny )

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Budz M, Sarna, Krupa, Budz K, Zubek, Sral M, Mucha, Arnaud, Jurkowski, Sral Ł
Rezerwowi : Gucwa R, Skałuba, Trebunia, Walkosz, Wilk
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak, Groński, Brynczka P, Iglar, Brynczka B, Kozioł, Grzywnowicz, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi: Klamerus, Gąsiorek, Kudasik, Zoń, Guroś K

Momenty były:
15’ GOL! – Arnaud jest faulowany w polu karnym, Sarna pewnie wykorzystuje jedenastkę
42’ GOL! - rut rożny dla Boru i M. Kozioł z głowy strzela pod poprzeczkę
70’ GOL! - Budz fauluje w polu karnym zawodnika z Dębna a Grzywnowicz pewnie wykorzystuje karnego

Bardzo ważny mecz w kontekście małej ilości punktów i niskiej pozycji w tabeli rozgrywali piłkarze Dunajca. Do Ostrowska przyjechała czołowa drużyna rozgrywek Bór Dębno, której piłkarze również chcieli zdobyć punkty potrzebne im do walki o czołowe lokaty. Było to spotkanie sytuacji z obu stron, jednakże skuteczniejsi byli piłkarze z Dębna, którzy po ciężkim meczu wywalczyli cenne punkty.
Mecz z naszą przewagą od początku, jednak po błędzie w wyprowadzaniu piłki rzut karny sprokurował obrońca - ocenia trener gości Sebastian Gąsiorek. To była tak naprawdę jedyna groźna sytuacja gospodarzy. My byliśmy nieskuteczni. Druga odsłona to gol po rzucie rożnym i karny wykonany poprawnie. Dunajec atakował odważniej, a my nie potrafiliśmy sfinalizować jednej z wielu sytuacji gdzie dobrze dysponowany był D. Gucwa. Gospodarze w samej końcówce mogli nas skarcić golem, ale w sytuacji jeden na jeden górą był Pyrek.

Granit Czarna Góra – Orawa Jabłonka   1:0  ( 0:0 )
1:0 Milon

Składy:
Granit Czarna Góra : Gogola, Rusnak, Milon, Sarna, Gryglak, Matoniak, Kiernoziak K, Maryniarczyk, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi : Kiernoziak Sz, Wojeński, Michalski, Szyszka
Orawa Jabłonka : Bachleda-Graca, Skoczyk, Bełciak M, Dworszczak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Bełciak D, Smutek, Styruła, Zahora K
Rezerwowi : Majkut, Kowalik, Joniak, Marzec, Fedor, Sikora, Zahora I

55’ GOL! – Milon będąc rozpędzony wykonuje akcję jeden na jeden mija obrońcę i strzela przy słupku mimo wyjścia bramkarza na przedpole

W meczu na terenie Czarnej Góry lepsi gospodarze. Orawa Jabłonka która bardzo dobrze spisuje się w tej edycji rozgrywek, finalista Pucharu Podhala miała ochotę na kolejne zwycięstwo. Jednak w I połowie optyczną przewagę miał Granit, a żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce. W II odsłonie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Milona i cofnęli się do kontrataku. Orawa posiadała widoczna przewagę jednakże zawodnikom z Jabłonki nie udało się doprowadzić nawet do podziału punktów.

Przełęcz Łopuszna – AP Wisła Czarny Dunajec 1:4  (0:1)
0:1   Madziar
0:2   Bukowski
1:2   bramka samobójcza
1:3   Kozak
1:4   Mastela

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Chmielak M, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Łęczycki K, Łęczycki M, Wróbel, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Goleniowski, Chowaniec J, Kasprzak, Kamoń, Kamoń P, Śledziński
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Zatłoka, Majerczyk, Bukowski, Kozak, Gałecki, Madziar M, Pazurkiewicz, Mastela, Kalata, Kamiński A
Rezerwowi: Stefaniak, Madziar W, Kamiński K, Miętus, Fryźlewicz, Bryniarski, Starowicz, Haberny

Beniaminek wywozi kolejne cenne punkty tym razem z Łopusznej. Pierwsza połowa w miarę wyrównana, jednakże druga to już dominacja przyjezdnych i udokumentowanie przewagi strzeleniem trzech goli.

KS Zakopane – Czarni Czarny Dunajec  1:2  (0:1)
0:1   Wesołowski
0:2   Pachabut
1:2   Bogdanowicz (rzut karny)

Składy:
KS Zakopane: Paszuda, Pawlik, Bukowski, Fąfrowicz, Bodganowicz, Wójt M, Wójt J, Karpiel, Stalmach, Szczygieł, Berbeka
Rezerwowi: Celej, Cudzich, Tkachuk, Pałka, Gubała, Okhrimenko, Polak, Lipowy, Tylek
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Madziar J, Krzysiak, Madziar Sz, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Pachabut
Rezerwowi: Wszołek, Bukowski

5’ – sam na sam wychodzi Wesołowski ale strzela obok słupka
17 – strzał Wesołowskiego piękną paradą popisuje się Paszuda
25’ – strzał Karpiela z 25 metrów broni bramkarz Czarnych
28’ GOL! - błąd obrońców gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki wykorzystuje Wesołowski
30’ – wolny na 25 metrze, uderza zawodnik Zakopanego ale górą Slesarchuk
75’ – J. Wójt uderza piłkę głową w poprzeczkę
85’ GOL! - zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Pachabut
90+5’ GOL! - rzut karny dla gospodarzy wykorzystuje Bogdanowicz

Zacięty mecz odbył się w Zakopanem. Goście prowadzili już dwoma bramkami, ale w końcówce miejscowi strzelili bramkę kontaktową. Na wyrównanie wyniku meczu brakło już czasu.

Wierchy Lasek – Lubań II Zapora  0:0  (0:0)

Składy:
Wierchy Lasek: Nykaza J, Plewa Marcin, Gał, Truty, Benedyk, Bocheński, Duda, Nykaza R, Trzoniec, Plewa Mateusz, Włodarczyk
Rezerwowi: Truty. Żółtek
Lubań II Zapora: Sikora J, Koczór, Jazgar, Bryja, Franczak, Wróbel, Sikora M, Kowalczyk, Kasperczyk, Hagowski, Potoniec
Rezerwowi: Nazarenko, Sikora A, Budz, Jandura K, Jandura Andrzej, Sikora Ł, Jandura Artur, Bałuk, Gorlicki

5’ – Franczak wychodzi sam na sam z Nykazą ale górą bramkarz Lasku
10’ – Kasperczyk świetnie uderza ale kapitalnie broni Nykaza
89’ piłka meczowa dla gospodarzy, dwójkowa akcja R. Nykaza -Włodarczyk i mając tylko przed sobą bramkarza Benedyk strzela obok bramki

Bardzo zacięty mecz stworzyli piłkarze Wierchów Lasek i Lubania II Zapory. Tak miejscowi jak mi goście mieli swoje sytuacje, ale nikomu nie udało się zmusić do kapitulacji bramkarzy. Wynik nie krzywdzi nikogo i każda z ekip dopisała sobie po jednym punkcie.

Lokomotiv Chabówka – Skalni Zaskale 4:7 (1:4 )

Składy:
Lokomotiv Chabówka : Szklarz, Miśkowiec, Wnękowicz, Pazdur, Łukaszka, Rapacz, Pyka, Nawara, Macioł, Czyszczoń, Ślaga
Rezerwowi: Gwiżdż D, Sularz, Panek, Gwiżdż Ł, Wojtyczko, Panek
Skalni Zaskale: Sowa, Strama S, Chorążak K, Gacek, Truty, Topór, Duda, Luberda, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak
Rezerwowi: Chorążak J, Łęczycki, Strama K, Jaróg

W meczu istotnym dla układu dolnych rejonów tabeli Lokomotiv podejmował Skalnych z Zaskala. Wydawało się ze własne boisko będzie sprzyjać gospodarzom w osiągnięciu pozytywnego rezultatu. Niestety dla miejscowych zawodnicy Skalnych byli tego dnia bardzo dobrze dysponowani i już w I połowie strzelili miejscowym 4 gole tracąc tylko jedną. Druga połowa to wymiana ciosów, jednakże goście z tej bitwy wyszli jako zwycięzcy. Do najlepszych zawodników na placu zaliczyć należy strzelca trzech goli K. Chorążaka oraz D. Dudę który asystował także przy trzech bramkach. Dla gospodarzy dwa oczka ustrzelił Oskar Macioł.