28.10.2023 | Czytano: 769

PŚ. Dwie Polki z punktami

Bardzo udany występ na inaugurację alpejskiego Pucharu Świata zaliczyły reprezentantki Polski. Maryna Gąsienica-Daniel i Magdalena Łuczak. Obie zdobyły punkty.

Po pierwszym przejeździe Maryna Gąsienica-Daniel zajmowała 16. miejsce ze stratą 2,62 sekundy do Federiki Brignone. Sensacyjnie spisała się za to druga z Polek, Magdalena Łuczak, która pomimo 46 numeru startowego, dojechała do mety z 25. czasem.  Łuczak w drugim przejeździe na początku trasy miała kłopoty, przy jednym zakręcie postawiło jej narty. Zawody ukończyła na 30. miejscu.

Maryna Gąsienicy-Daniel poprawiła się o trzy lokaty i po raz pierwszy w karierze zapunktowała  na lodowcu Rettenbach. Premierowe zawody w Soelden wygrała Szwajcarska Lara Gut-Behrami przed Włoszką Federiką Brignone i Słowaczką Petra Velhovą.