21.10.2023 | Czytano: 3307

III liga. Taki joker to skarb

Dostali kapitalną szansę od rywala, ale nie potrafili jej wykorzystać. Za to rywal miał w talii jokera, który wszedł na murawę i rozstrzygnął losy spotkania.

W 21 minucie krakowianie podali rękę góralom. Rygiel wyrzucony został z boiska za faul tuż przed polem karnym. Do tego momentu inicjatywa należała do gospodarzy, ale po tej kartce  podopieczni Sławomira Peszko nie potrafili wykreować sytuacji golowej. Ba, mieli problemy z przedostaniem się pod pole karne przyjezdnych.  Podhale tylko momentami nieśmiało próbowało rozbijać defensywę rywala. Gdy tylko mocniej nacisnęło, to przeciwnik gubił się, nie potrafił wyprowadzić kontry. Goście w pierwszych trzech kwadransach nie wykorzystali liczebnej przewagi.

Druga polowa rozpoczęła się od mocnego akcentu. Najpierw Żivec ostemplował poprzeczkę, a  w odpowiedzi kapitalną interwencją popisał się golkiper Wieczystej. W 56 minucie stan liczebny obu drużyn się wyrównał, po czerwieni dla Kawuli. Peszko wymienił dwóch graczy, posłał w bój ofensywnych piłkarzy i pod polem karnym górali się kotłowało. Świetnymi interwencjami popisywał się Styrczula, ale po akcji Łysiaka z Torresem nie miał szans na skuteczną interwencję. Kapitalna akcja tych dwóch graczy. Hiszpan okazał się jokerem w tali trenera Wieczystej, który  jednak w 90 minucie zlekceważył karnego.

7 – Faworow odpalił bombę z dystansu, ale Styrczula nie dał się zaskoczyć.
21 – Rygiel ukarany czerwoną kartką, po faulu na 16 metrze.
24 – wolny dla Podhala; zbyt lekko oddany strzał przez Grzebielucha i bramkarz wyłapał piłkę.
41 – Purcha w polu karnym dostał idealną piłkę, uderzył z pierwszego, ale strzał był za słaby, by pokonać bramkarza.
46 – Żivec z dystansu trafił w poprzeczkę, odbiła się od niej, ale dobitka został zablokowana.
47 – w odpowiedzi fenomenalna interwencja bramkarza po uderzeniu Kozarzewskiego.
56 – czerwona kartka, w konsekwencji dwóch żółtych,  dla Kawuli za zagranie ręką w środku pola.
59 – instynktowną interwencja Sterczeli po uderzeniu głową Jankowskiego.
62 – Łysiak obok bramki possał piłkę z dystansu.
66 GOL 1:0 – Torres z Łysikiem rozklepali defensywę rywala i Torres nie dał szans Styrczuli.
75 – Jankowski główkował, Styrczula złapał piłkę.
90 – faul Jakubowskiego w polu karnym na Danielaku.  Torres chciał w stylu Panenki pokonać Styrczule i się pomylił. Nieodpowiedzialne zagranie Hiszpana w takim momencie.

Wieczysta Kraków – NKP Podhale Nowy Targ  1:0 (0:0)
1:0 Torres (Łysiak) 66
Wieczysta: Letkiewicz - Faworow, Rygiel, Pazdan, Pietrzak – Żivec (60 Danielak), Góralski (82 Pakulski), Moulin (60 Torres), Knasmuellner (24 Skrobański), Łysiak – Jankowski (82 Fidziukiewicz). Trener  Sławomir Peszko.
NKP Podhale: Styrczula – Kawula, Nakrosius, Jakubowski –Kozarzewski (72  Hajdara), Purcha (46  Płatek), Karmański (72 Niedziałkowski), Turek, Tymosiak (82 Turek), Michota – Antkowiak, Grzebieluch (58 Drobnak). Trener Tomasz Kuźma.