Macron A Klasa: Lider poległ na Orawie (+cztery galerie)

W sobotę rozpoczęła się 9 kolejka Macron A Klasy. Na początek Zakopane pewnie wypunktowało piłkarzy z Lasku. W najciekawszym spotkaniu, najlepsza drużyna rozgrywek Lubań II Zapora nie sprostała piłkarzom z Jabłonki.

Wierchy Lasek: Nykaza J, Krupa, Plewa Marcin, Pudzisz, Truty, Gał, Benedyk Nykaza R, Trzoniec, Plewa Mateusz, Włodarczyk
Rezerwowi: Truty, Czaja, Żółtek, Gacek
KS Zakopane: Paszuda, Pawlik, Cudzich, Polak, Pałka, Borzęcki. Wójt, Szczygieł, Karpiel, Piekarczyk, Czerwiński
Rezerwowi: Kozioł, Demchenko, Tkachuk, Palmrich, Król, Sajdak, Gubała

8’ – Włodarczyk sam na sam ale górą bramkarz gości
40’ GOL! - mocny strzał Piekarczyka ląduje w siatce gospodarzy
57’ GOL! - skuteczna klepka piłkarzy z Zakopanego i Pałka podwyższa wynik
70’ GOL! - kapitalny strzał Wójta z 20 metrów i bramkarz Lasku bez szans
72’ GOL! - strzał życia Cudzicha ustala wynik spotkania

Cały mecz pod dyktando gości z Zakopanego. Miejscowi tylko na początku byli równorzędnym przeciwnikiem ale z czasem górale panowali już niepodzielnie na boisku. Zasłużone trzy punkty jadą pod Giewont.

Skalni Zaskale – AP Wisła Czarny Dunajec  0:3  (0:1)
0:1   Konieczny
0:2   Pazurkiewicz
0:3   Miętus

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa, Józefczak, Łęczycki M, Sternal, Chorążak Krzysztof, Duda, Gacek, Luberda, Waliczek, Łukaszczyk, Truty
Rezerwowi: Chorążak Krystian, Strama S, Strama K, Bryja, Franosz, Łęczycki K, Chorążak J
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Madziar W, Bukowski, Miętus, Kozak, Madziar M, Mastela, Kamiński A, Starowicz, Konieczny, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Madziar D, Gałecki, Krupa, Kamiński K, Fryżlewicz, Bryniarski, Haberny M, Haberny J

44’ GOL! – Konieczny drybluje obrońców w polu karnym i trafia celnie z 5 metrów do bramki
66’ GOL! - Centra z narożnika pola karnego i Pazurkiewicz głową pokonuje bramkarza gospodarzy
68’ GOL! - Miętus uderza piłkę z 16 metra i ustala wynik spotkania

Beniaminek zbiera kolejne punkty. Tym razem piłkarze AP Wisły pokonali w delegacji Skalnych z Zaskala. Pierwsza połowa delikatnie pod dyktando Wisły, których zawodnicy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa już wyrównana, ale skuteczność gości spowodowała iż trzy punkty pojechały do Czarnego Dunajca.

Dunajec Ostrowsko – GKS Łapsze Niżne 2:5 ( 1:3 )

Składy:
Dunajec Ostrowsko: Gucwa, Sral, Kozieł, Brynkus, Budz, Krupa, Arnaud, Czubernat, Jurkowski, Mucha, Skałuba
Rezerwowi: Trebunia, Kołodziejczyk, Gacek
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Makuch, Fąk G, Kromka, Bogaczyk, Jamróz J, Chmiel D, Fryźlewicz, Labuda, Chmiel M, Handzel D
Rezerwowi: Brynczka, Truty, Topór, Stanek, Dudas, Fąk M, Szczepaniak, Handzel B

1’ – Bogaczyk sam na sam z Gucwą ale bramkarz gospodarzy górą
2’ – uderzenie z 17 metra M. Chmiela ale i tym razem Gucwa paruje piłkę z okienka na rzut rożny
16’ GOL! - M. Chmiel dobrze odnajduje się w polu karnym i w zamieszaniu pakuje piłkę do bramki z 10 metrów
20’ rzut rożny, Bogaczyk uderza piłkę ale Budz wybija z linii bramkowej
30’ GOL! - wrzut z autu, do piłki dochodzi M. Chmiel i pokonuje bramkarza
40’ GOL! - jedenastkę dla Ostrowska na gola zamienia Czubernat
45’ GOL! - chwila przed przerwą, akcja gości – do piłki dochodzi Topór i podwyższa wynik meczu
49’ GOL! - M. Chmiel wychodzi sam na sam z bramkarzem i wygrywa ten pojedynek
70’ GOL! - po ręce zawodnika gości sędzia dyktuje jedenastkę. Ponownie Czubernat pewnie strzela
85’ GOL! - rzut rożny, piłka dochodzi na głowę Bogaczyka który ustala wynik meczu

Małą niespodzianką zakończyło się spotkanie w Ostrowsku. Piłkarze Dunajca ulegli u siebie z piłkarzami GKS-u Łapsze Niżne. Goście już w I połowie strzelili trzy gole i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca. Odnotować należy hat-trick ustrzelony przez snajpera gości Marka Chmiela.

Orawa Jabłonka – Lubań II Zapora  3:2  (3:1)
1:0   Męderak
2:0   I. Zahora
2:1   M. Sikora
3:1   Bełciak ( as. Styruła )
3:2   Sopata ( as. Wróbel )

Składy:
Orawa Jabłonka : Krzysiak, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak, Brząkała, Męderak, Gjądła, Bełciak, Styruła, Zahora I, Zahora K
Rezerwowi: Bachleda-Graca, Joniak, Fedor, Marzec, Kowalik, Kostenko, Sikora
Lubań II Zapora: Sikora J, Koczór, Słowik, Dias, Wróbel, Budz, Sikora M, Kowalczyk, Magdziarczyk, Ostachowski, Jandura A
Rezerwowi: Janczy, Sikora Ł, Jandura K, Sopata, Bałuk, Sikora A

Momenty były…..
1’ GOL! – długie podanie od stopera do Bełciaka, ten przedłuża podanie do Męderaka i jest gol!
5’ GOL! - uderzenie z dystansu I. Zahory obok prawego słupka
22’ – Męderak przejmuje piłkę i strzela po ziemi, ale piłka w rękach bramkarza
24’ – dośrodkowanie Gjądły dl Szymusiaka ale piłkę zgarnia bramkarza
39’ – GOL! - długie podanie bramkarza do M. Sikory i ten z przewrotki ładuje piłkę do bramki
44’ – strzał Skoczyka z rzutu wolnego ale piłka odbija się od słupka
45+1’ – rozegranie rzutu rożnego, Styruła dośrodkowuje a piłkę głową kieruje do bramki Bełciak
55’ – prostopadła piłka Zahory do Męderaka ale piłkę z linii bramkowej wybija obrońca gości
63’ – rozegranie Męderaka i Bełciaka w polu karnym ale uderzenie broni bramkarza7
72’ GOL! - przejęcie piłki przez Wróbla na połowie przeciwnika i szybie podanie do Sopaty który uderza obok bramkarza
76’ – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika Zapory. Goście grają w osłabieniu
90’ – długie podanie w pole karne do Zahory, ale akcja jest nieskuteczna

Mecz na szczycie 9 kolejki odbył się w Jabłonce. Orawa podejmowała lidera Lubania II Zaporę, który jak do tej pory nie stracił jeszcze punktu odnosząc osiem zwycięstw. Każda seria jednak się kiedyś musi skończyć. Goście przyjęli już dwa ciężkie ciosy w pierwszych pięciu minutach, a połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie stron krytycznym momentem okazała się czerwona kartka dla gracza Zapory. Gospodarze atakowali i strzelili kolejne dwa gole jednak nie zostały one uznane przez sędziów ze względu na minimalne spalone. Piłkarzom Lubania należą się jednak słowa uznania ,bo pomimo gry w dziesiątkę zdołali oni strzelić bramkę kontaktową. Drużyna Orawy ma jeden mecz zaległy z Lokomotivem i jeśli zakończy go zwycięstwem zostanie nowym liderem rozgrywek.

Granit Czarna Góra – Jarmuta Szczawnica  6:1  ( 1:1 )

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola P, Kiernoziak Sz, Milon, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak K, Sarna P, Sztuczka, Gnida, Szyszka, Waksmundzki
Rezerwowi: Wojeński, Korczyk Ł, Michalski, Matoniak, Maryniarczyk D, Maryniarczyk M, Korczyk M, Rusnak
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Magda, Franosz, Konopka, Mąka, Mikołajczyk, Węglarz, Urban, Kącik, Słowik, Kubowicz
Rezerwowi: Majerczak, Sroka, Pietrzak, Półchłopek, Wolski, Maślanka, Chlebek

13’ GOL! – groźna kontra gości, akcja ze środka boiska. Piłkę przejmuje Kubowicz i pięknym strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik meczu
35’ GOL! - rzut rożny, centra na Gryglaka który strzela na bramkę, odbitą piłkę przejmuje P. Sarna i celnie dobija
49’ GOL! - M. Sarna zagrywa do Szyszki a ten z 13 metra uderza z ostrego kąta do bramki
73’ GOL! - rzut wolny z 20 metrów. Do piłki podchodzi M. Sarna i pięknym strzałem przy słupku podwyższa wynik
76’ GOL! - Milon ucieka lewą stroną i zagrywa po ziemi do Gryglaka który pakuje piłkę do bramki
87’ GOL! - rzut rożny, bilard na polu karnym. Piłka odbija się od zawodników obydwu drużyn, jednak dopada do niej Milon i strzałem z powietrza pokonuje bramkarza
90+3’ GOL! - zamieszanie w polu karnym. Przytomnie zachowuje się w nim Rusnak i ustala wynik meczu

Granit Czarna Góra wykazał się w meczu z Jarmutą dużą skutecznością. Pierwsza połowa w miarę wyrównana. W drugiej po zdobyciu drugiej bramki przez Granit Jarmuta była zmuszona się otworzyć. Ten fakt wykorzystali miejscowi którzy wypunktowali przeciwnika i odnieśli wysokie zwycięstwo.

Przełęcz Łopuszna – Bór Dębno  0:1  (0:0)
1:0 – B. Brynczka ( as. Kozioł )

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak M, Wróbel, Chowaniec J, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Sowa, Kamoń J, Kamoń P, Goleniowski
Rezerwowi: Ambroż, Chowaniec K, Klamerus A, Chowaniec W. Chowaniec B, Wrona
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak K, Groński, Brynczka P, Grzywnowicz M, Iglar, Brynczka B, Kozioł M, Grzywnowicz T, Szlembarski, Dutkiewicz
Rezerwowi: Klamerus, Gąsiorek, Zoń, Guroś K, Guroś M, Kozioł Sz, Haręza

3’ Nr. 19 uderza z dystansu ale ładna interwencja Pyrka
19’ – Iglar uderza z dystansu ale piłka wychodzi obok bramki
35’ – Kozioł mocno z dystansu wprost w bramkarza
52’ – Iglar zagrywa na środek pola bramkowego, piłka przechodzi obok bramkarza. Nogę dokłada B. Brynczka ale piłka szybuje nad poprzeczką
61’ – B. Brynczka zagrywa do Dutkiewicza ale ten uderza nad poprzeczką
85’ Kozioł uderza z główki, ale obrońca Przełęczy wybija piłkę z lini bramkowej
90’ GOL! - Kozioł zagrywa do Brynczki

Obydwie drużyny zagrały I połowę tak jakby były na wakacjach. Gra toczyła się przez większy czas w środkowej strefie. Z boiska wiało nudą a akcji było jak na lekarstwo. Druga połowa to już przewaga Boru. Gospodarze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji i nie oddali strzału na bramkę. Zwycięstwo przyjezdnym i 3 pkt. zapewnił w 90 minucie Paweł Brynczka.

Lokomotiv Chabówka – Czarni Czarny Dunajec 1:7  (0:5)

Składy:
Lokomotiv: Szklarz, Miśkowiec, Pazdur, Aksamit, Rapacz, Smętek, Nawara, Macioł, Sularz, Czyszczoń, Sumara
Rezerwowi: Petryla, Polaniak, Pyka, Wojtyczko, Panek Marcin, Panek Mariusz
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Cikowski, Krzysiak, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Pachabut, Bukowski
Rezerwowi: Madziar Sz, Madziar J, Stopka

Szczęśliwe dla przyjezdnych jest boisko w Chabówce. W poprzednim sezonie po ciężkim meczu przyjezdni wygrali tylko 2:3. Tym razem było łatwo i przyjemnie. Do przerwy Czarni zdobyli pięć goli i byli już pewni zwycięstwa. Druga połowa niewiele zmieniła i zwycięstwo gości stało się faktem