12.08.2023 | Czytano: 4556

MACRON A Klasa Podhale - zaczynamy sezon! Na pierwszy ogień derby Czarnego Dunajca! (+dwie galerie)

Sezon 2023/24 rozpoczął się w dniu dzisiejszym w Dębnie gdzie druga drużyna ub. roku Bór gościła Łapsze Niżne. Najważniejszy meczem wydają się być jednak derby Czarnego Dunajca, gdzie Czarni podejmują beniaminka AP Wisłę!

Bór Dębno – GKS Łapsze Niżne  8:1  (4:0)

Składy:
Bór Dębno: Pyrek, Groński, Gąsiorek, Grzywnowicz M, Iglar T, Kozioł M, Potoczak M, Grzywnowicz T, Guroś M, Kozioł Sz, Dutkiewicz
Rezerwowi: Klamerus, Brynczka, Kudasik, Guroś K, Potoczak P, Szlembarski
GKS Łapsze Niżne: Kurczak, Borowski, Jamróz, Bogaczyk,, Kubasek, Kowalczyk, Stanek, Labuda, Truty, Szewczyk, Handzel D
Rezerwowi: Dudas, Handzel B

8’ – dośrodkowanie Grońskiego na głowę Dutkiewicza i niepewna interwencja bramkarza GKS-u
19’ GOL! - prostopadła piłka Dutkiewicza do Kozioła i ten nie daje szans bramkarzowi
21’ GOL! - dośrodkowanie Gurosia na 10 metr, do piłki dochodzi T. Iglar i pakuje piłkę do siatki
24’ – Kowalczyk wykonuje rzut wolny minimalnie nad poprzeczką
26’ – T. Iglar kiwa Handzla ale będąc sam na sam strzela w bramkarza
28’ – Truty uderza z dystansu ale piłka po palcach Pyrka wychodzi na rzut rożny
34’ GOL! - rzut rożny Dutkiewicza zamienia na bramkę Gąsiorek na bramkę głową
37’ – Groński wyprzedza obrońcę GKS-u i oddaje strzał w słupek
39’ GOL! - dośrodkowanie Potoczaka na 5 metr i tam T. Iglar pewnie strzela gola
50’ GOL! - błąd obrońców Boru, Truty kiwa bramkarza i strzela do bramki
52’ GOL! - Groński uderza w słupek, dobitka Gurosia skuteczna
64’ GOL! - Groński mocno strzela a piłka przelatuje między nogami bramkarza GKS-u
71- Dutkiewicz lobuje bramkarza ale nieskutecznie
73’ – Dutkiewicz z dystansu trafia w słupek
75’ GOL! - Potoczak dośrodkowuje do Brynczki który pewnie pokonuje bramkarza
84’ – rzut karny dla Łapsz marnuje Handzel

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie dla gospodarzy, którzy większość czasu utrzymywali się przy piłce. Przyjezdni próbowali strzałów z dystansu, ale nie przynosiło to efektów. Druga połowa nie zmieniła obrazu gry, i przy większym szczęściu gospodarzy rezultat mógł skończyć się wynikiem dwucyfrowym.

Czarni Czarny Dunajec – AP Wisła Czarni Dunajec   4:6  (0:1)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Cikowski, Krzysiak, Żuchowski, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz, Pachabut
Rezerwowi: Obrochta, Toczek, Wszołek, Ponicki, Styrczula, Sopka, Madziar, Bukowski
AP Wisła Czarni Dunajec – Haberny M, Majerczyk, Zatłoka, Bukowski, Miętus, Kozak, Rączkowski, Krupa, Madziar M, Kalata, Kamiński A
Rezerwowi : Bienias, Madziar W, Haberny J, Pazurkiewicz, Gałecki, Guzik, Rafacz, Stefaniak, Kamiński K

Momenty były…..
29’ GOL! - Krupa strzela po ziemi i piłka od słupka wpada do bramki
46’ GOL! - Żuchowski uderza z wolnego, piłka ociera się o mur i wpada do bramki
63’ GOL! - Pazurkiewicz zagrywa do Krupy i ten z głowy podwyższa wynik meczu
68’ GOL! - W polu karnym faulowany Wesołowski. Cikowski pewnie wykonuje jedenastkę
72’ GOL! - Pająk uderza piłką w poprzeczkę a jego dobitka jest celna
76’ GOL! - ręka w polu karnym Czarnych. Krupa pewnie wykorzystuje jedenastkę
78’ GOL! - Miętus z półobrotu strzela piękną bramkę z 17 metrów
85’ GOL! - rajd Pazurkiewicza kończy się pięknym strzałem w okienko
87’ GOL! - ręka tym razem w polu karnym Wisły. Cikowski pewnym wykonawcą rzutu karnego
90’ GOL! - Krupa zgrywa do Gałeckiego który strzela gola do pustej bramki ustalając wynik meczu.

W Czarnym Dunajcu rozegrano pierwsze derby na poziomie A klasowym. Ograna w lidze drużyna Czarnych podejmowała beniaminka Akademię Piłkarską Wisła. Mecz wywołał w Czarnym Dunajcu bardzo duże zainteresowanie, a na trybunach zasiadło około 200 widzów. Jak przystało na derby mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem gdzie padło aż 10 goli. Górą byli młodzi piłkarze Wisły którzy zainkasowali pierwsze punkty w lidze, a ich bohaterem był Marek Krupa, który zaliczył hat trick i asystę przy ostatniej bramce.
To był emocjonujący mecz jak przystało na derby – mówi trener AP Wisła Łukasz Pazurkiewicz. Spotkanie oparte było głównie na walce, ale podjęliśmy rękawicę mimo słabszych warunków fizycznych. Cieszy zwycięstwo i dobry początek ligi. Brawo dla drużyny!

Skalni Zaskale – Wierchy Lasek   2:3  (1:1)
0:1   Truty ( as. Włodarczyk)
1:1   Chorążak
1:2   J. Nykaza ( rzut karny)
2:2   Truty
2:3   Trzoniec

Składy:
Skalni Zaskale: Brynkus, Chorążak, Waliczek, Truty, Czajkowski, Luberda, Topór, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak, Strama K
Rezerwowi: Strug, Strama S, Jaróg, Duda, Sowa
Wierchy Lasek: Nykaza J, Krupa, Plewa M, Duda, Gał, Nykaza R, Trzoniec, Plewa M, Plewa G, Włodarczyk, Gacek
Rezerwowi: Pudzisz, Truty, Witkowski, Jaróg

15’ GOL! - Włodarczyk do Trutego i ten daje pewnie prowadzenie gościom
32’ GOL! - ładna akcja gospodarzy doprowadza do wyrównania stanu meczu przez Chorążaka
55’ – rzut karny dla Zaskala ale niewykorzystany przez gospodarzy
60’ GOL! - Nykaza J pewnie wykorzystuje jedenastkę
75’ GOL! - gospodarze doprowadzają do remisu dzięki Trutemu
85’ GOL! - końcówka meczu, świetne podanie otrzymuje Trzoniec i się nie myli. Trzy punkty jadą do Lasku

Spotkanie w Zaskalu miało wyrównany przebieg i wydawało się ze mecz zakończy się podziałem punktów. W końcówce jednak gościom udało się strzelić zwycięską bramkę, która dała im na gorącym terenie trzy punkty

Lubań Zapora II Kluszkowce - Dunajec Ostrowsko   2:0  (0:0)
1:0   M. Sikora
2:0   M. Sikora ( as. Wróbel)

Składy:
Lubań Zapora II Kluszkowce: Sikora J, Charniauski, Hagowski R, Jandura A, Koczór, Kowalczyk, Ostachowski, Sikora M, Hagowski P, Słowik, Wróbel
Rezerwowi: Bednarczyk, Bałuk, Jandura K, Sikora Ł, Sopata A, Sopata W, Gorlicki
Dunajec Ostrowsko: Gucwa, Sral Ł, Stanek, Krupa, Budz, Jurkowski, Kozieł, Zubek, Rogal, Mucha, Sral M
Rezerwowi: Zagata K, Gacek, Kucek, Zagata W, Moczarny, Skałuba

5’ – Hagowski uderza z 16 metrów ale nad poprzeczką
7’ – Charniauski dogrywa do Ostachowskiego, ale ten także strzela nad poprzeczką
11’ – Hagowski zagrywa do Sikory który uderza nad bramką
13’ – akcja prawą stroną Ostrowska i uderzenie Srala. Bramkarz jednak na posterunku
44’ – Wróbel strzela obok lewego słupka
47’ GOL! - błąd obrońców Ostrowska, Sikora przejmuje piłkę i uderza pod poprzeczkę
49’ – Wróbel dogrywa do Hagowskiego który strzela nad spojeniem słupka z poprzeczką
50’ – mocny strzał Ostachowskiego broni bramkarza
53’ – Uderzenie Muchy z dystansu ale piłka szybuje nad poprzeczką
57’ GOL! - Charniauski zagrywa do Wróbla który obsługuje M. Sikorę i 2:0
60’ – Charniauski do Sikory ale ten strzela w bramkarza
66’ – rzut wolny dla gości, Krupa strzela po długim rogu ale bramkarz pewnie broni
72’ – Hagowski z 20 metrów uderza ale bramkarz na posterunku
77’ – M. Sikora sam na sam z bramkarzem, ale uderza nad poprzeczką

Mecz ze zdecydowaną przewagą gospodarzy. Tak I jak i II połowa rozgrywana była pod zdecydowaną kontrolą i posiadaniem piłki przez piłkarzy Zapory. Piłkarze Ostrowska odgryzali się nielicznymi strzałami, ale tylko dzięki bardzo dobrej postawy swojego bramkarza mogą zawdzięczać utratę tylko dwóch goli w tym spotkaniu

Przełęcz Łopuszna – Granit Czarna Góra   2:0  (0:0)
1:0   Maciasz ( as. Łęczycki)
2:0   Maciasz ( rzut karny)

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus, Chmielak M, Chowaniec J, Chmielak A, Maciasz, Łęczycki, Kamoń P, Goleniowski, Ligęza, Chowaniec W, Chowaniec B
Rezerwowi: Chmielak D, Kamoń J, Chowaniec K
Granit Czarna Góra : Korczyk, Michalski, Milon, Sarna M, Gryglak, Kiernoziak, Sarna P, Maryniarczyk D, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Rusnak, Wojeński, Dzierżęga, Korczyk, Matoniak, Gogola, Maryniarczyk, Szyszka

11’ – rzut karny dla Granitu ale świetnie w bramce spisuje się Klamerus
67’ – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla zawodnika gospodarz B. Chowańca
80’ GOL! - Łęczycki wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Maciasz przedłuża lot piłki która wpada do bramki
91’ GOL! - Łęczycki faulowany w polu karnym. Maciasz pewnie strzela swoją drugą bramkę

Bardzo emocjonujący mecz odbył się w Łopusznej. Goście cały czas prowadzili grę i byli drużyną dominującą. Już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał piłkarz Granitu. Gospodarze ograniczali się tylko do kontrataków tym bardziej, że od 67 minuty grali w osłabieniu. I taka taktyka im się opłaciła. gdyż dwukrotnie udało im się pokonać golkipera gości

Jarmuta Szczawnica – KS Zakopane   0:1  (0:0)
0:1  Deskiewicz

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Franosz, Konopka, Dziedzic, Mikołajczyk, Węglarz, Kącik, Latawiec, Słowik, Kubowicz, Bodziarczyk
Rezerwowi: Mąka, Magda, Wolski, Maślanka
KS Zakopane: Paszuda, Celej, Lipowy, Fąfrowicz, Pałka, Stalmach, Borzęcki, Szczygieł, Wójt, Marusarz, Polak
Rezerwowi: Demchenko, Tkachuk, Palmrich, Piekarczyk, Deskiewicz, Karpiel, Stachura, Matkowski

28’ – Bodziarczyk strzela, ale piłka przelatuje obok słupka bramki Paszudy
78’ – Węglarz będąc w sytuacji sam na sam lubuje bramkarza, ale piłka wychodzi obok bramki
82’ – mocny strzał Bodziarczyka z 30 metrów broni bramkarz KS Zakopane
90+2’ GOL! - po wrzutce z bocznej strefy boiska, w zamieszaniu podbramkowym do bezpańskiej piłki dobiega Deskiewicz i strzela bramkę

Otwarcie sezonu w Szczawnicy nie było udane gospodarzy. Jarmuta, która ze względu na zmianę polityki klubu rozpoczęła rozgrywki w Macron A Klasie, podejmowała beniaminka KS Zakopane. W jej składzie znalazło się aż 8 juniorów. Spotkanie nie było emocjonującym widowiskiem i nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Mecz rozstrzygnęła akcja w doliczonym czasie gry, gdzie rezerwowy Deskiewicz dopadł do piłki po wrzutce w zamieszaniu podbramkowym i strzelił decydujacego gola, przez co trzy punkty pojechały do Zakopanego.