21.05.2023 | Czytano: 1691

MŚ. Kanadyjskie gówno! Nadepnąć na stopę na łyżwach? To nie tutaj, mówi ofiara (wideo)

Kanadyjczyk Joe Veleno stracił panowanie nad sobą w środku zaciętej walki ze Szwajcarią (2:3) i celowo nadepnął łyżwami na nogę Nino Niederreitera podczas walki pod bandą.


Ku zdumieniu wszystkich, nie został ukarany za taką obrzydliwość. Z drugiej strony kapitan Szwajcarów dostał drobną karę  za faul, który również był sprowokowany przez Kanadyjczyka. To on najpierw zagrał wysokim kijem, a Szwajcar mu oddał. Nie zostali obaj wykluczeni, tylko Helwet.
 
Sędziowie nie zauważyli brzydkiego faulu na Velena.  Zresztą nie tylko tego, bo odnosiło się wrażenie, że hokeiści „Klonowego Liścia” są pobłażliwiej traktowani przez arbitra. Kamery były dla sędziów bezlitosne. Kilka razy pokazywały te faule.
 
„Myślę, że ogólnie nie byli zbyt dobrzy. Kilka razy wcześniej mieli okazję się ukarać, ale tego nie zrobili i wtedy sprawy wymknęły się spod kontroli” – powiedział Niederreiter dla serwisu iSport.cz.  
„Nie jestem fanem takich działań, ale zdecydował się to zrobić i powinien ponieść konsekwencje. W hokeju trzeba grać fair. To było takie kanadyjskie gówno. To co zrobił nie ma nic wspólnego z hokejem  - powiedział szwajcarski obrońca Jonas Siegenthaler.
 
Niederreiter na szczęście nie został ranny. Szwajcarski napastnik mógł kontynuować grę. „Łyżwa jest bardzo ostra. Jeśli nadepniesz komuś na stopę, możesz go poważnie zranić. To nie pasuje do hokeja. Mam nadzieję, że IIHF coś z tym zrobi i ukarze. Teraz wszystko zależy od federacji. To było wyjątkowe i powinna coś z tym zrobić. Sędziowie też mogli się bardziej postarać - dodał Niederreiter.
 
Sles
 

Komentarze

reklama