30.03.2023 | Czytano: 1837

MPMł. Awans „Szarotek” do półfinału

W ostatnim meczu eliminacyjnej grupy B mistrzostw Polski młodzików „Szarotki” skrzyżowały kije z Sokołami. Zespół z grodu Kopernika wcześniejsze potyczki wysoko przegrał.

Faworytem było Podhale, ale… Rozpoczęło się zgoła sensacyjnie. Nowotarżanie chyba wyszli z założenia, że rywal jest do ogrania, bo dość niefrasobliwie poczynali sobie w defensywie. Pierwszy błąd naprawił golkiper, ale drugi już nie potrafił. Juchniewicz, można powiedzieć, że był sam na sam i za moment odbierał gratulacje od kolegów. Wyrównanie padło w 10 minucie i dość zaskakująco. Po wtargnięciu do tercji rywala Rusnak z początku koła bulikowego wypalił, a bramkarz się nie popisał. Za moment górale objęli prowadzenie z dobitki Wsóła.  Na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, bo na listę strzelców w 13 minucie wpiął się Michalski. W końcówce tercji Kopytko za atak kolanem otrzymał karę większą pięciu minut i karę meczu.

Podhalanie rozpoczęli druga odsłonę w  osłabieniu, ale rywal nie był na tyle mocny, by zrobić im krzywdę. Za to sami zdobyli czwartego gola. Po raz drugi na listę wpisał się Michalski; na raty pokonał Opiłowskiego. Przeciwnik mało atakował, ale jak już znalazł się w tercji rywala, to z zimną krwią wykorzystywał nieporadność w obronie. Tak zdobył drugie trafienie. Szybko przyszła odpowiedź Podhalan podczas gry w podwójnej przewadze. Po uderzeniu Węglarczyka, bramkarz :wypluł” krążek i zostawił odsłoniętą bramkę przy słupku. Tam znalazł się wszędobylski Wsół i zrobił to, co powinien napastnik zrobić.

Trzecia tercja spokojna. Podhale kontrolowało wydarzenia na tafli. A jak przyspieszyło, to powiększało dorobek bramkowy o kolejne dwa gole.

Tym zwycięstwem „Szarotki” zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki turnieju. To jedyna grupa młodzieżowa, które znalazła się w strefie medalowej. Juniorzy i  juniorzy młodsi nie wyszli z grupy.

MMKS Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
0:1 Juchniewicz – Brzezowski (4:20)
1:1 Rusnak – Wsół (9:33)
2:1 Wsół – Czyrkin – Rusnak (11:35)
3:1 Michalski – Kolendowicz – Gudych (12:28)
4:1 Michalski – Kolendowicz – Gudych (22:46)
4:2 Juchniewicz – Prokurat (28:58)
5:2 Wsół – Sroka – Węglarczyk (34:15 w podwójnej przewadze)
6:2 Błach – Sroka – Gercyk (44:32)
7:2 Wsół – Gach (55:25)
MMKS Podhale: Bugajow – Węglarczyk, Gercyk, Kopytko, Błach, Sroka – Kowalenko, Gudych, Rusnak, Czyrkin, Wsół – Stanek, Gach, Kolendowicz, Michalski.  Trener Marek Ziętara.
Sokoły: Opiłowski (32:30 Kurudz) – Kotenko, Fraszko, Poliszczuk, Koreckij, Gimiński – Brzezowski, Juchniewicz, Prokurat, Żołnowski, Laskus – Zawadzki, Libner, Kućniewicz, Rabożyński. Trener Wojciech Milan.