30.03.2023 | Czytano: 1091

PŚ. Rekord życiowy Polaka

To już tradycja, że sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich finiszuje w Planicy, lotami. Dzisiaj rozegrano kwalifikacje.

Na liście startowej znalazło się 68 zawodników. Do konkursu kwalifikowało się 40, a nie jak zazwyczaj 50. Wygrał  Anże Lanisek po skoku na 239 metrów. Kolejne lokaty zajęli jego rodacy Timi Zajc, który oddał najdłuższy skok - 241,5 m, a także Domen Prevc - 230 m.

Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - zajął 10. Miejsce, po skoku na odległość 224 m.  Rekord życiowy w kwalifikacjach pobił Aleksander Zniszczoł, który doleciał na odległość 227,5 metra. Piotr Żyła pofrunął na 221 m. Andrzej Stękała uplasował się na 32. miejscu - 203,5 m. Odpadli Jan Habdas, który po próbie na 178,5 m zajął 55. pozycję oraz Paweł Wąsek, który osiągnął 171,5 mi został sklasyfikowany na 60. miejscu.

Do Planicy nie przyjechał trzeci w klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki, który przedwcześnie zakończył sezon z powodu problemów zdrowotnych swojej żony Marty.