28.03.2023 | Czytano: 1740

MPMł. Efektowna inauguracja

Rozpoczęły się mistrzostwa Polski młodzików. Rywalizuje osiem drużyn w dwóch grupach eliminacyjnych. W grupie B, grającej w Jastrzębiu, rywalizują młode „Szarotki”.

Ich rywalami są zespoły z Torunia, Janowa i Jastrzębia. W drugiej grupie (A) grającej w Tychach,  kije krzyżują: Gdańsk, Toruń, Kraków i Oświęcim.

Po pierwszej tercji inauguracyjnego spotkania nowotarżanie prowadzili 1:0 z Naprzodem Janów. Bramka padła w 7 minucie podczas gry w przewadze. Błach zagrał na bliższy słupek, Węglarczyk stojąc tyłem z backhandu ulokował krążek w siatce. Na 2:0 podwyższył  w 29 min. Rusnak. Akcja rozpoczęła się wywalczeniem krążka pod bandą w tercji rywala przez Wsóła. Objechał bramkę i próbował zaskoczyć golkipera strzałem zza bramki. Bramkarz odbił krążek, który trafił do Rusnaka, a ten posłał go do odsłoniętej części bramki. 5 minut później było już 3:0. Czyrkin z korytarza bulikowe zagrał do Wsóła, który stał tyłem do bramki. Napastnik „Szarotek” zatrudnił golkipera strzałem z backhandu, ale ten nie dał się zaskoczyć, jednak nie zamroził krążka i poprawka Wsóła była już celna. Podhale przeważało, stwarzało sobie dogodne sytuacje do kolejnych trafień. Miało nawet sytuacje sam na sam. Ale co się odwlecze… W trzeciej tercji janowianie trzykrotnie zostali trafieni i podopieczni Marka Ziętary odnieśli efektowne zwycięstwo. Choć można żałować, że czystego konta nie zachował Brynczka. Koledzy mui w tym nie pomogli i 24 sekundy przed końcową syreną skapitulował.

MMKS Podhale Nowy Targ – KS Katowice Naprzód Janów 6:1  (1:0, 2:0, 3:1)
1:0 Węglarczyk – Błach (6:15 w przewadze)
2:0 Rusnak – Czyrkin – Wsół (28:28)
3:0 Wsół – Rusnak – Czyrkion (33:56)
4:0 Kopytko – Błach – Sroka (44:26)
5:0 Gudych - Wsół – Czyrkin (45:42)
6:0 Wsół (56:02)
6:1 Apiacionak (59:36)
MMKS Podhale: Brynczka – Weglarczyk, Gercyk, Kopytko, Błach, Sroka – Kowalenko, Gudych, Rusnak, Czyrkin, Wsół – Stanek, Gach, Kolendowicz, Michalski, Nikoliszyn – Budzyk.  Trener Marek Ziętara.
Naprzód: Kowalik – Stępień, Kowalczyk, Apiacionak, Olifirczuk, Panasiuk – Strojny, Gądzik, Kowalewski, Bednarek, Kosmęda – Wiśniewski, Strzelec, Nakoneczny, Rzepka, Lubczyk - Trener Jakub Radwan