11.02.2023 | Czytano: 907

MŚ. Udany debiut Guńki

Johannes Thingnes Boe został w Oberhofie mistrzem świata w biathlonowym sprincie. Udany debiut zaliczył Jan Guńka.

Norweg po raz kolejny w tym sezonie zdeklasował rywali pod względem dyspozycji biegowej i dzięki temu wywalczył czternaste złoto czempionatu globu w karierze. Na drugiej pozycji finiszował starszy brat triumfatora – Tarjei. Bardzo dobrze spisał się Jan Guńka, dla którego sobotni start był debiutanckim występem w seniorskich mistrzostwach świata. Nasz reprezentant, mimo dwóch rund karnych, uplasował się na 39. pozycji i po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się do biegu pościgowego. Niestety pozostali biało –czerwoni sklasyfikowani zostali na bardzo daleko.  Marcin Zawół spudłował raz i finiszował na 74. miejscu, a Andrzej Nędza-Kubiniec – także z jednym niecelnym strzałem – był 77.

W sprincie kobiet z czterech Polek do biegu pościgowego awansowały trzy. Joanna Jakieła po dwóch karnych rundach w stójce zajęła 51. miejsce, Anna Mąka z jednym pudłem podczas drugiej wizyty na strzelnicy zanotowała 54. czas, a Kamila Żuk z aż trzema niecelnymi strzałami na koncie sklasyfikowana została na 56. pozycji. Nową mistrzynią świata  została Niemka Denise Herrmann-Wick.