19.01.2023 | Czytano: 1365

AKTUALIZACJA Studenci na medal

Podczas Uniwersjady trwającej w Lake Placid polscy studenci spisują się na medal.

Nicole Konderla zdobyła złoty medal w rywalizacji na skoczni normalnej, a brąz wywalczyła Kinga Rajda. - Jestem bardzo szczęśliwa, bo po ten złoty medal tu przyjechałam i cel udało się zrealizować. Na uniwersjadzie jestem pierwszy raz i bardzo mi się tu podoba, bo poznaję całą masę ludzi, nawet uprawiających inne sporty studentów z mojej uczelni, których nie znałam wcześniej. Cieszę się bardzo, że wszystko poszło po mojej myśli, chociaż od rana nie czułam się w najlepszej dyspozycji - powiedziała po wywalczeniu złota Konderla.

Nicole Konderla i Adam Niżnik zdobyli złoto w konkursie drużyn mieszanych na tegorocznej Uniwersjadzie w Lake Placid, a z brązu cieszyli się Kinga Rajda i Szymon Jojko.

Przed sukcesami na skoczni  reprezentacja Polski mogła też cieszyć się z medali.  Iga Wojtasik wywalczyła srebro w rywalizacji na 1000 metrów w łyżwiarstwie szybkim. Joanna Kil zdobyła brąz w kombinacji norweskiej w konkurencji mass-start, a Barbara Skrobiszewska sięgnęła po srebro w biathlonowym biegu na dystansie 12,5 km. Anna Nędza-Kubiniec wywalczyła złoty medal w biegu sprinterskim! Polka, mimo dwóch pudeł wygrała bieg z przewagą ponad 20 sekund nad drugą, Shilo Rousseau z Kanady.

Iga Wojtasik, Olga Kaczmarek i Natalia Jabrzyk w fantastycznym stylu sięgnęły po złoty medal w konkurencji drużynowej na łyżwiarskim torze. Czwarte miejsce zajęli -  Piotr Nalecki, Jakub Piotrowski i Maksymilian Rzepka. Ich strata do podium przekroczyła 5 sekund,. Kolejny medal naszej reprezentacji padł łupem Natalii Jabrzyk, która wywalczyła srebro na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim.

Po sukcesie Anny Nędzy-Kubiniec w sprincie przyszła pora na medal w męskim biathlonie. Fantastycznie spisał się Wojciech Janik, który w biegu pościgowym awansował z ósmej na trzecią pozycję. Tym samym wywalczył brązowy medal. Marek Kania wywalczył w łyżwiarskim wyścigu na 500 m.