17.12.2022 | Czytano: 1872

Pierwsza porażka (+tabela)

Wicemistrzowie Polski pojechali do Łochowa, do zespołu, który ma duże aspiracje, by sięgnąć po mistrzowską koronę.

Historia była po stronie nowotarżan, którzy dziesięć razy pokonywali rywala. Ale też Łochów w ostatnich sezonach był trudnym orzechem do zgryzienia. Olimpia po trzech z rzędu porażkach pokonała wielokrotnego mistrza kraju. O porażce zdecydowała pierwsza tercja, chociaż… To  to przyjezdni świetnie zaczęli, bo już 117 sekundzie Stypuła dał im prowadzenie. Niestety później ażurowa piłeczka aż cztery razy lądowała w siatce Szarotki.  Pierwszy raz z karnego. Drugie trafienie górale zadali dopiero w połowie meczu, gdy przegrywali już 6:1.  W bramce gospodarzy dobrze spisywał się  były gracz nowotarskiego klubu – Jakub Udziela.

W 38 minucie karnego nie wykorzystał Jaskierski, wtedy jego zespól grał w osłabieniu. Zresztą w podobnych okolicznościach Ł.  Sadolewski nie zdołał pokonać Komperdy. W końcówce przyjezdni grali bez bramkarza i padły wtedy dwa gole. Jaskierski wykorzystał przewagę jednego gracza, ale gospodarze odpowiedzieli strzałem do pustej bramki.

Olimpia Łochów   - Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 9:6 (4:1, 3:2, 2:3)
0:1 Stypuła (1:57)
1:1 Ł. Sadolewski (4:28 karny)
2:1 Marszał – Miszczuk (8:03)
3:1 K. Skuira – Moleń (18:34)
4:1 Sternicki – D. Skura (18:40)
5:1 K. Skura – R. Guzelk (28:28 w przewadze)
6:1 Sternicki – Kaniuk (30:20)
6:2 Jaskierski – Turwoń  (31:13)
6:3 Turwoń – Korczak (33:09 w przewadze)
7:3 R. Guzek – K. Skura (38:49)
7:4 Ł. Widurski – Turwoń (42:13)
8:4 R. Guzek – K. Skura (48:02)
8:5 Wojsławski – Janusz (53:59)
8:6 Jaskierski (58:52 bez bramkarza)
9:6 Kostrzewa (59:08 do pustej)
Olimpia: Udziela – Marszał, Wierzchowski, D. Skura, R. Guzek, Miszczuk, Moleń, Grotkowski, M. Skura, Sternicki, Chomontkowski, K. Skura, M. Sadolewski, Kaniuk, Chrupek, Ł. Sadolewski, E. Guzek, Ryszawa, Kostzrewa, Skoczeń. Trenerzy:  Paweł Wróbel, Janusz Sternicki, Sebastian Sternicki. .
Szarotka: Komperda – Augustyn, Ł. Widurski, Turwoń, Stypuła, Słowakiewicz, Korczak, D. Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Janusz, Wojsławski. Trenerzy: Łukasz Widurski, Karol Pelczarski, Mateusz Turwoń.

W innych meczach: Cochise Burger Łódź – Absolwent Siedlec 8:5, Kala Izolacje Toruń – Bankówka Zielonka 0:12, Olimpia Osowa Gdańsk – Floorball Gorzów Wielkopolski 7:6 D.

8 Kala Izolacje Toruń 7 3 30-67 1 0 6 0

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.