04.12.2022 | Czytano: 1143

Kotelnica CUP młodzików (+zdjęcia)

Cykl turniejów po nazwa zamieszczoną w tytule zainaugurowany został turniejem w kategorii młodzików. Rozegrany na obiektach Gminnego Centrum Sportu i Kultury w Białce Tatrzańskiej.


 
Organizatorami turnieju jest Klub Sportowy Watra Białka Tatrzańska oraz Kotelnica Białczańska, a patronat objął wójt gminy Bukowina Tatrzańska. Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój podopiecznych w szkółce „Młode Wilki”  z Białki Tatrzańskiej.
 
W sobotniej rywalizacji udział wzięło – obok gospodarza turnieju – siedem  zespołów. Pierwszy etap to faza grupowa, drugi faza pucharowa. Każda z drużyn rozegrała pięć spotkań.  Łącznie odbyło się 20 spotkań.
 
Turniej miał bardzo wyrównany przebieg, a ostatecznie ze zwycięstwa w nim cieszyli się gracze Wiatru Ludźmierz, po wygranej w finale nad zespołem „Młodych Wilków”.
 
Obok pamiątkowych medali, zwycięzcy nagrodzeni zostali voucherami na Termy Bania, ufundowane przez ich właścicieli.
 
Ponadto w każdym zespole wyróżniono jednego zawodnika, a dodatkowo przyznano tytuły najlepszego zawodnika i bramkarza turnieju. Wyróżniono również najlepszą zawodniczkę.
 
Gościem specjalnym turnieju był  sołtys wsi Białka Tatrzańska Władysław Piszczek. który wręczał nagrody wraz prezesem Watry  Andrzejem Rabiański,  a następnie odebrał podziękowania za wkład w pomoc z rąk koordynatora turnieju oraz szkółki Kamila Lupy.
 
- Pierwszy turniej za nami. Była to pierwsza taka impreza i mam nadzieje, że teraz już  na stałe wpisze się ona w coroczny cykl imprez sportowych organizowanych w Białce Tatrzańskiej.  To efekt przede wszystkim fantastycznej współpracy z przedstawicielami Kotelnicy,  którzy zadbali o pełny branding podczas trwania turnieju oraz Gminy Bukowiny Tatrzańskiej, która mocno wsparła naszą inicjatywę. Kwestia sportowa to przede wszystkim równy poziom zespołów, które zaprezentowały swoje umiejętności. Chciałbym też podkreślić fantastyczna pracę sędziego, który wczuł się idealnie w klimat gry - podsumował Kamil Lupa koordynator turnieju oraz szkółki.
 
Turniej wspierali również partnerzy :  Hotel Bania, Terma Bania , Karczma hotel Litworowy Staw, Hotel Toporów, Pizzeria Margo Jurgów i Dębno, Waluś Ski, Stokrotka Barbara Kowalczyk, Sołtys Wsi Białka, Tatrzańska Władysław Piszczek, Naturalna Woda Mineralna- Piwniczanka oraz LK Futbol.
 
 
 

Komentarze

Tabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 8 24
2. Orawa Jabłonka 7 19
3. Bór Dębno 8 18
4. AP Wisła Czarny Dunajec 8 15
5. Przełęcz Łopuszna 8 14
6. Czarni Czarny Dunajec 8 10
7. Wierchy Lasek 8 10
8. Zakopane 8 10
9. Skalni Zaskale 8 9
10. Granit Czarna Góra 8 8
11. GKS Łapsze Niżne 8 7
12. Dunajec Ostrowsko 8 6
13. Lokomotiv Chabówka 7 5
14. Jarmuta Szczawnica 8 4
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama