03.12.2022 | Czytano: 1597

Skromnie, ale pewnie (+tabela)

AKTUALIZACJA Wicemistrzowie Polski pojechali do grodu Kopernika, by tam skrzyżować kije z beniaminkiem Kala – Izolacje.

Zdecydowanym faworytem byli nowotarżanie, którzy w lidze jeszcze nie doznali goryczy porażki.   To było czwarte wzajemne spotkanie tych drużyny. Trzy wcześniejsze mecze rozegrane zostały na wyjeździe w lutym 2019 roku i styczniu rok później. Szarotka w tych pojedynkach zaaplikowała 51 goli, a rywal zdołał odpowiedzieć tylko czterema.

Szarotka od początku przejęła inicjatywę, a miejscowi nastawili się na obronę i kontrataki. Taka gra jednak wymaga ogromnej dyscypliny taktycznej i koncentracji.  Komentator spotkania ocenił, że torunianie bardzo dobrze radzą sobie w defensywie z utytułowanym rywalem, naszpikowanym reprezentantami kraju. Ale do czasu. Po raz pierwszy w tych zasiekach pojawiła się dziura, z której skorzystał D. Widurski. Chwilę później uderzenie spod bandy niemal z połowy boiska zaskoczyło golkipera torunian. Trzeba jednak przyznać, iż gospodarze próbowali kontrataków. Pierwszego nie wykorzystał Śliwiński. Komperda zatrzymał jego szarże. Jednak druga już okazja zakończyła się zdobyczą bramkową. Trzeba przyznać, że po świetnej akcji. Jastrzembski przejął piłeczkę i spod bandy zagrał na drugi słupek do nadbiegającego Śliwińskiego, a ten zamknął akcję.  Ostatnie słowo w pierwszej części meczu należało do górali, którzy wykorzystali błąd obrońcy.

Druga odsłona wyglądała podobnie jak pierwsza. Nowotarżanie prowadzili grę, głównie gra toczyła się na połowie torunian, którzy dzielnie się bronili. Przyjezdnym trudno było rozbić szczelną obronę rywala, który praktycznie nie próbował atakować, tylko przeszkadzał w grze przed własną bramką. Zaś strzały z dystansu, były blokowane lub niecelne. Dopiero w 29 minucie Wojsławski minął rywala, idealnie dograł do D. Widurskiego, który pokonał golkipera. Komperda był bezrobotny i w połowie meczu został zmieniony przez P. Fryźlewicza. Ten już po kilku sekundach został sprawdzony przez Gurskiego. Jak się tylko torunianie  odsłonili, poszła kontra i Słowakiewicz wpisał się na listę strzelców. Gospodarze też trafili. „Bramka z niczego” – zauważył komentator  spotkania. Szarotka na moment przysnęła i gospodarze po raz trzecie ulokowali piłeczkę w ich bramce. Gole te rozochocili miejscowych do śmielszej gry w ofensywie. „Niby oni atakują, my nie atakujemy, a wynik jest jaki jest. Szarotka nie zachwyca” – ocenił miejscowy komentator meczu na YouTube.

W 44 minucie Ł. Widurski z ostrego kąta zdołał ulokować piłeczkę w bramce. Była to dobitka, po obronie strzału z dystansu. Gospodarze się bronili, ale jak wyprowadzili kontrę, to od razu piłeczka zatrzepotała w siatce. Torunianie zdobyli czwartą bramkę po składnej i najładniejszej akcji meczu. Szarotka męczyła się w ataku.   Strzały były sygnalizowane co ułatwiało rywalom obronę.  „Nie robią wiatraka” – powiedział komentator i w tym momencie Jaskierski wpisał się na listę strzelców. 49 sekund później Korczak podwyższył prowadzenie.

TLU Kala Izolacje Toruń  - Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 4:8  (1:3, 2:2,  1:3)
2:5 R. Gurski – Topolewski (35:12)
3:5 Jastrzembski – D. Nowasielski (35:49)
3:6 Ł. Widurski (43:20)
4:6 Jasstrzembski – Janowicz (49:46)
4:7 Jaskierski – Pelczarski (53:07)
3:8 Korczak – Turwoń (53:56)
TLU: Długołęcki (Niedlich) - Śliwiński, Różański, Fajerabent, Janowicz, M. Gurski, Ł. Nowasielski, Jankowski, D. Nowasielski, R. Gurski,  Jastrzęmbski, Topolski, Najdzion. Trener Przemysław Popławski.
Szarotka: Komperda (P. Fryźlewicz) - Ł. Widurski, Turwoń, Słowakiewicz, Korczak, Żabówka,  D. Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Baczewski, Wojsławski. Trenerzy: Łukasz Widurski, Karol Pelczarski.

W innych meczach: Floorball – AZS Łódź 7:4, Absolwent Siedlec – Bankówka 2:16. Jutro zagrają: Łochów – Gdańsk

8 Absolwent Siedlec 6 3 12-62 1 0 5 0

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.