23.11.2022 | Czytano: 447

Pierwsze futsalowe zmagania kobiet

Wiele mówi i pisze się o piłce nożnej, najczęściej o tej w wydaniu męskim. Jednak ta w „piękniejszej” wersji również stale się rozwija i zyskuje na popularności.

Na naszym lokalnym podwórku od 2018 roku szkoleniem dziewcząt w tej dyscyplinie zajmuje się Akademia Piłkarska Szaflary. Ten niewielki jak na razie klub obrał sobie za cel stworzenie miejsca, gdzie dziewczyny już od najmłodszych lat będą mogły spełnić swoje marzenie gry w piłkę, gdyż jak dotychczas miały ku temu okazje jedynie w drużynach chłopięcych.

Obecnie w szeregach Akademii jest około 40 czynnie trenujących zawodniczek. Klub uczestniczy w rozgrywkach wojewódzkich: IV Lidze Kobiet - awans z V ligi w poprzednim sezonie, oraz w Małopolskiej Lidze Trampkarek. Ponadto Klub pojawia się na licznych turniejach dedykowanych kobietom, w okresie zimowym biorąc udział również w rozgrywkach Futsalu. Koordynatorem drużyny i trenerem obydwu grup dziewcząt jest Marcin Czajkowski.

W tegorocznym Święcie Niepodległości drużyna AP Szaflary w kategorii U-19 mogła po raz pierwszy w tym sezonie wybiec na parkiet futsalowy. W ramach eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu naprzeciwko góralkom stanęły zespoły z piłkarkami na co dzień występującymi w Ekstralidze oraz I Lidze futsalu kobiet. Zatem kwestia awansu do ewentualnych finałów rozgrywek z założenia wyglądała na piekielnie trudną a wręcz niemożliwą.

Zawodniczki Akademii nie składały oręża, w każdym ze spotkań starały się "napsuć krwi" rywalkom. Pomimo trzech porażek długimi fragmentami skuteczna gra w obronie oraz bardzo dobra postawa Styrczuli w bramce pozwalały trzymać na dystans przeciwniczki. Widoczne były jednak braki w zrozumieniu podczas atakowania, przez co faza ataku nie była już tak skuteczna. Mimo wszystko piłkarki z Szaflar zdobyły w całym turnieju 4 bramki, co i tak w porównaniu z poprzednim rokiem jest progresem. 

WYNIKI:    

Wierzbowianka Wierzbno - Respekt Myślenice 4:0

Wanda Kraków - AP Szaflary 4:0

Wanda Kraków - Respekt Myślenice 1:1

Wierzbowianka Wierzbno - AP Szaflary 6:1
bramka dla Szaflar: Arendarczyk 

Respekt Myślenice - AP Szaflary 7:3
bramki dla Szaflar: Ogorzały x2 Arendarczyk 

Wierzbowianka Wierzbno - Wanda Kraków 0:0


Ostatecznie eliminacje zespół z Szaflar zakończył na 4 miejscu w grupie eliminacyjnej, tym samym kończąc przygodę z rozgrywkami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Okazję do poprawy wyniku będą miały młodsze dziewczęta z Podhala w Tarnowie, gdzie w kategorii U17 również rozegrają turniej eliminacyjny Mistrzostw.

Skład AP Szaflary: Weronika Styrczula - Natalia Arendarczyk, Aleksandra Rzadkosz, Emilia Kukuczka, Daria Ogorzały, Antonina Gacek, Sandra Koper, Kinga Mastela, Karolina Galica


Robert Siemek
 

Reklama

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 2

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Sokolica Krościenko 7 13
2. Gronik Gronków 7 13
3. KS Zakopane 6 13
4. Gorc Ochotnica 7 12
5. Spisz Krempachy 7 10
6. Bór Dębno 7 8
7. Łęgi Nowa Biała 7 7
8. Spływ Sromowce Wyżne 6 0
9. ZKP Asy Zakopane 2 3
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama