21.11.2022 | Czytano: 2783

III liga. Niespokojna zima (+wideo i tabela)

Nie była to udana jesień dla piłkarzy z Nowego Targu. Na zakończenie rundy znowu nie potrafili wykorzystać handicapu swojego boiska i zeszli z niego pokonani.

Czeka górali niespokojna zima. W tej chwili, uwzględniając sytuację w drugiej lidze, nowotarżanie są na miejscu spadkowym, bowiem aż trzy zespoły w drugiej lidze z naszego regionu – Siarka, Garbarnia i Hutnik – zakończyły pierwszą rundę na miejscach spadkowych. O tej rundzie trzeba jak najszybciej zapomnieć i już od dzisiaj  myśleć o wiośnie.

W sobotę nawet Wisłoka okazała się lepsza od miejscowych.  To jednak goście mieli przewagę, nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Kibice  z Dębicy,  połączeni  fanami z Zabrze, w sile 170 osób zasiedli na trybunach nowotarskiego stadionu. Tymczasem miejscowych fanów było 51, przy czyn część z nich to juniorzy Podhala.  Trudno się dziwić kibicom Podhala, że w tak małej grupie uczęszczają na piłkarski stadion. W sobotę można tłumaczyć, że wystraszyli się zimy, ale przecież w poprzednich spotkaniach nie było z tym lepiej. Gra Podhala nie przyciąga. Jest taka nijaka, bez wyrazu.  Podhale z Wisłoka, podobnie jak w poprzednich potyczkach,  miało problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Do 16 metra wyglądało to fajnie, a potem był problem. Brakowało uderzeń z dystansu. Miejscowi nawet objęli prowadzenie i trzeba przyznać, że po kapitalnym przerzucie piłki z jednego skrzydła w środku pola na drugą flankę i centrostrzale Szczepańskiego. Ale nie potrafiło tego utrzymać, bo rywal od początku grał swoje. Przyjechał z nastawieniem wywiezienia kompletu punktów i tego się trzymał do ostatniego gwizdka arbitra. Wyrównał po błędzie bramkarza, który wyszedł daleko z bramki i został przelobowany. Potem kolejny raz wybrał się za daleko i zrobił się kocioł na jego przedpolu zakończony faulem i wykorzystanym karnym. Trzecie trafienie po kapitalnej akcji. Jeszcze w 88 minucie Żurek przywrócił nadzieje fanom jego drużyny, ale dębiczanie na więcej nie pozwolili.

Wszystkich w tej ostatniej kolejce elektryzował pojedynek lidera z Łagowa z Wieczystą. Nadkomplet widzów zasiadł na trybunach.  Łagowianie objęli prowadzenie, ale wypuścili go z rąk . Prowadzenie dla gospodarzy kapitalnym uderzeniem z dystansu zdobył w 57 min. były gracz Podhala Mianowany. Wyrównał z kontrowersyjnego rzutu karnego w 73 min. Francuz Moulin, a wynik spotkania ustalił pięć minut przed końcem Hebel. Lepiej na sztucznej murawie czuli się goście. Gospodarze pod ich naporem w końcówce meczu polegli. Teraz podopieczni Dariusza Marca tracą do ŁKS-u trzy punkty.

Dramatyczna sytuacja Wisły Sandomierz. Piłkarze nie przyszli na trening, trenerzy podali się do dymisji, drużyna nie pojechała  na mecz do Świdnika. - To dla nas bardzo trudna decyzja, ale nie było wyjścia. Jesteśmy pod ścianą, w klubie nie ma pieniędzy - powiedział Sebastian Wieczorek, prezes Wisły.

Kolejny całkiem niezły występ zaliczyła Lublinianka. Niestety, ze Stalowej Woli piłkarze Roberta Chmury wracali bez punktów. Stal pokonała Tomasza Brzyskiego i spółkę 3:1. Goście mieli sporo sytuacji, ale zabrakło im skuteczności. Dodatkowo kilka razy mogli się zachować dużo lepiej także pod swoją bramką. Podarowali rywalowi dwa gole.

Udane zakończenie roku w wykonaniu zespołu z Radzynia Podlaskiego. Orlęta potrafiły pokonać na wyjeździe wicelidera tabeli – Cracovię II 2:1. Dzięki temu biało-zieloni przerwę w rozgrywkach spędzą na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 32 punktów. - W wakacje sporo osób od nas odeszło, mieliśmy problemy w defensywie i mimo że nie zawsze gramy najpiękniej, to jesteśmy konsekwentni. Ciężka praca popłaca – powiedział trener Mikołaj Raczyński.

KSZO Ostrowiec „zabawił się” z Chełmianką, aplikując pięć goli przeciwnikowi. – Mieliśmy świetny początek kiedy to po 8 minutach prowadziliśmy już 2:0. W ogóle to była chyba nasza najlepsza pierwsza połowa w tym sezonie – zauważył Rafał Wójcik.

Czarni zwycięstwem w derbach zakończyli rundę jesienną. – Byliśmy w niebie, a mogło się skończyć w piekle – powiedział trener Czarnych Michał Szymczak. - Wygrywaliśmy 3:1, ale Korona doprowadziła do nerwowej końcówki. Najpierw złapali kontakt zdobywając bramkę, później rzut karny, który świetnie obronił Marcin Wieczerzak, który uratował nam zwycięstwo – dodał.

Jak na derby (Sokół – Wiązownica)  przystało walki i żółtych kartek nie brakowało, ale piłki, która zadowoliła by zmarzniętego kibica, było chyba trochę za mało. Arbiter pokazał aż siedem „żółtek” .

W obecnym sezonie Podlasiu nie udało się  wygrać żadnego meczu na swoim nowym stadionie i na pierwsze zwycięstwo u siebie piłkarze wraz z kibicami muszą czekać do wiosny. Podopieczni trenera Artura Renkowskiego byli bliscy sukcesu w starciu z Unią, prowadzili po bramce Pigiela, ale stracili gola już w doliczonym czasie gry.

XVII  kolejka: Podhale – Wisłoka 2:3, Avia – Wisła 3:0 walkower, Cracovia II – Orlęta 1:2, Czarni – Korona I 3:2, KSZO – Chełmianka 5:1, Łagów – Wieczysta 1:2, Sokół – Wiązownica 1:1, Stal – Lublinianka 3:1, Podlasie – Unia 1:1.

1 Łagów 17 37 27:12 11 4 2
2 Avia 17 35 25:9 10 5 2
3 Wieczysta (b) 17 34 36:16 10 4 3
4 Stal 17 34 30:18 11 1 5
5 Cracovia II 17 33 38:20 10 3 4
6 Orlęta 17 32 27:21 10 2 5
7 KSZO 17 27 29:20 8 3 6
8 Korona II 17 24 31:20 6 6 5